• facebook
 • rss
 • Rozmodleni nauczyciele

  Krzysztof Król

  dodane 23.09.2012 21:18

  Do Sanktuarium Matki Cierpliwie Słuchającej 23 września przyjechali nauczyciele z całej diecezji, aby prosić o błogosławieństwo Boże w nowym roku szkolnym.

  Już po raz XXIV odbyła się Diecezjalna Pielgrzymka Nauczycieli do Rokitna. – Celem tej pielgrzymki jest umocnienie się nauczycieli u progu nowego roku szkolnego – zauważył ks. kan. Mirosław Maciejewski, diecezjalny duszpasterz nauczycieli. – Przybywamy do Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej pokłonić się i poprosić o łaski w naszej pracy, abyśmy podołali coraz trudniejszemu wezwaniu, jakim jest wychowanie – dodaje Bronisława Jarosz-Poślednia, matematyk z Zespołu Szkół Elektrycznych w Gorzowie Wlkp.

  W tym roku pielgrzymka odbyła się pod hasłem: „Jesteście solą i światłem”. Pielgrzymce przewodniczył bp pomocniczy Tadeusz Lityński. – Bycie nauczycielem wiąże się nie tylko z wypełnianiem poleceń kuratorium oświaty i realizacją programu nauczania. Być nauczycielem to także stanąć przy uczniu potrzebującym pomocy i obecności wychowawcy, który rozjaśni mu rzeczywistość w duchu Bożym – zauważył w rozmowie z GN bp Tadeusz Lityński.

  Katechezę do nauczycieli wygłosił ks. dr Wojciech Wójtowicz, sekretarz Krajowego Duszpasterstwa Nauczycieli. – Dziś coraz bardziej bycie nauczycielem staje się posługą miłosierdzia. Trzeba w uczniu zauważyć nie tylko ucznia, ale też człowieka, który potrzebuje miłości, dobroci i serca – zauważył prelegent i dodał: – Misja nauczyciela to misja docierania w głąb człowieka, żeby odnaleźć w nim dobro.

  Pielgrzymkę poprzedziły rekolekcje dla katechetów, które odbyły się od 21 do 23 września pod hasłem: „Ewangelizacyjny wymiar nauczania religii w szkole”. Poprowadził je salezjanin ks. Przemysław Kawecki.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół