Nowy Numer 8/2018 Archiwum

Ożywmy modlitwę w rodzinach

W diecezji zielonogórsko-gorzowskiej trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. We wrześniu obraz dociera do parafii dekanatu pw. Ducha Świętego w Zielonej Górze.

Peregrynacja obrazu rozpoczęła się w diecezji zielonogórsko gorzowskiej 30 kwietnia w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie a zakończy w październiku 2015 roku. Nawiedzenie obrazu odbywa się pod hasłem „Ożywmy modlitwę w rodzinach”. – Głównym celem wędrówki obrazu Jezusa Miłosiernego jest zgłębienie prawdy o Bożym Miłosierdziu oraz ożywienie modlitwy w rodzinach. Peregrynacja łączy się z przeprowadzeniem rekolekcji, a także przybliżeniem objawienia, która otrzymała św. Faustyna Kowalska – wyjaśnia biskup i kontynuuje: – Peregrynacja to szansa na ożywienie modlitwy w rodzinach. Wróćmy do pięknej tradycji kiedy wstawaliśmy i kładliśmy się z modlitwą na ustach.

We wrześniu obraz Jezusa Miłosiernego odwiedza parafie należące do zielonogórskiego dekanatu pw. Duch Świętego. Wspólnotę tego dekanatu tworzą zielonogórskie parafie pw. Ducha Świętego, św. Alberta, św. Józefa, św. Stanisława Kostki oraz parafie w Czerwieńsku, Koźli, Przylepie, Świdnicy i w Wilkanowie. Dziekanem dekanatu jest ks. kan. Jan Romaniuk.

Zdaniem ks. Roberta Tomalki, proboszcza w Świdnicy, peregrynacja to szansa na duchowe odnowienie parafii. – Po zakończeniu peregrynacji parafialnej rozpoczniemy rodzinną. Każda rodzina będzie mogła wziąć obraz do swojego domu na cały dzień – wyjaśnia ks. Tomalka i zapowiada: – Za rok na zakończenie pojedziemy do Łagiewnik.

Obraz Jezusa Miłosiernego był witany w poszczególnych parafiach przez księdza biskupa i kapłanów z dekanatu i miejscową wspólnotę. – Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego jest dziś bardzo potrzebna. To okazja do odnowienia wartości duchowych – zauważa Marek Gałwa, prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Świdnicy.
 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Reklama

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Reklama

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy