• facebook
 • rss
 • Wsparcie dla „ścisłowców”

  Krzysztof Król

  dodane 28.09.2012 23:54

  Już po raz piąty najzdolniejsi uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z zakresu nauk ścisłych otrzymali stypendia w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

  Już po raz piąty uczniowie ze szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, szczególnie uzdolnionych w zakresie nauk ścisłych otrzymało stypendia w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013.

  Na początku uroczystości marszałek Elżbieta Polak podkreślała, że stypendia są to dobrze zainwestowane pieniądze, ponieważ to właśnie ci najlepsi uczniowie będą mieli w przyszłości wpływ na rozwój regionu. - Nie ma lepszej inwestycji niż w kapitał ludzki. Tylko wielkie czyny mogą się spełniać, gdy mamy wielkie marzenia. Ja wierzę, że wam się uda – mówiła Elżbieta Polak, marszałek województwa lubuskiego.

  Stypendystami są uczniowie szczególnie uzdolnieni w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych i technicznych otrzymało stypendia w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007-2013. Przez 10 miesięcy w roku szkolnym 2012/2013 zostaną oni objęci wsparciem stypendialnym w wysokości 3 500 zł.

  W gronie tegorocznych stypendystów marszałek województwa lubuskiego znalazła się m.in. Dorota Nowak ze Szprotawy. – Stypendium to dla mnie pomoc w rozwijaniu swoich pasji i zdolności – powiedziała stypendystka.

  Program stypendialny skierowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu woj. lubuskiego, którzy ze względu na bariery materialne nie mogą rozwinąć swoich umiejętności.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół