• facebook
 • rss
 • Inauguracja w PWSZ

  Katarzyna Buganik

  dodane 05.10.2012 19:22

  Inauguracyjna Msza św. w katedrze rozpoczęła nowy rok akademicki na gorzowskiej uczelni. Po niej nastąpiły dalsze uroczystości w auli PWSZ.

  Inauguracja nowego roku akademickiego 2012/2013 w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej rozpoczęła się 5 października Mszą św. w gorzowskiej Katedrze, której przewodniczył bp Stefan Regmunt. – Studiowanie to czas  zdobywania wiedzy, ale sam wymiar intelektualny nie wypełnia przestrzeni osobowości człowieka. Każdy człowiek powinien rozwijać się duchowo i otwierać się na łaskę Bożą – zauważył biskup.

  Po Eucharystii uczestnicy inauguracji udali się w korowodzie do auli PWSZ, by tam kontynuować uroczystości. Były okoliczne przemówienia, wręczenie odznaczeń i nagród. Nie zabrakło też tradycyjnego „Gaudeamus Igitur”.

  To już piętnasta inauguracja na gorzowskiej uczelni, która wciąż się rozwija i proponuje studentom coraz nowsze oferty kształcenia. – W tym roku rekrutowaliśmy po raz pierwszy na Ekonomię, po raz drugi na Turystykę i Rekreację oraz na Finanse i Rachunkowość. Otrzymaliśmy również zgodę na utworzenie Inżynierii Bezpieczeństwa, ale nie będziemy już w tym roku rekrutowali na ten kierunek. To będzie dobra promocja uczelni na przyszły rok – mówi prof. Elżbieta Skorupska-Raczyńska, rektor PWSZ.

  Uczelnia ma cztery Instytuty: Humanistyczny, Ekonomiczny, Techniczny oraz Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego. PWSZ oferuje studentom wybór nauki na dwunastu kierunkach m.in.: Administracji, Pedagogice, Ekonomii czy Kulturoznawstwie.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół