• facebook
 • rss
 • Nagroda za wielkie serca

  Krzysztof Król

  dodane 07.10.2012 22:49

  Po raz czternasty wręczono statuetki „Człowiek Człowiekowi”, które przyznawane są za szczególne osiągnięcia na polu działalności dobroczynnej, inspirowanej ewangelicznym duchem miłości bliźniego.

  Nagroda „Człowiek Człowiekowi” jest wyróżnieniem biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej ustanowionym w 1999 roku przez bp. Adama Dyczkowskiego na wniosek diecezjalnej Caritas oraz Stowarzyszenia Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna. – Głównym przesłaniem tej nagrody jest szerzenie ewangelicznej zasady miłości bliźniego poprzez nagradzanie ludzi, którzy swoją postawą i działaniem rozpowszechniają i umacniają ideę dobroczynności w diecezji – tłumaczy Anna Maria Fedurek, rzecznik prasowy diecezjalnej Caritas. – Laureatów nagrody co roku wyłania kapituła, która spośród wniosków nadsyłanych przez organizacje charytatywne, stowarzyszenia i parafie rekomenduje kandydatów do nagrody kanclerzowi kapituły, którym jest biskup diecezjalny.

  W 13 edycjach nagrody wręczono 76 statuetek. W tym roku bp Stefan Regmunt, po uroczystej Mszy św. w zielonogórskim kościele pw. Najświętszego Zbawiciela, wręczył 6 statuetek. – Te statuetki są symbolem naszej wdzięczności wobec osób, które pięknie zapisują się swoim życiem w działalności charytatywnej – mówił biskup.

  W kategorii indywidualnej otrzymali je: Dorota Hryncewicz z Ogard, Lidia Matuszewska z Gorzowa Wlkp., Stanisława Tłuczek z Nowej Soli, Ludmiła Zając z Gorzowa Wlkp. W kategorii „Darczyńca” statuetkę przyznano Fundacji Polska Miedź. Natomiast w kategorii „Organizacje samorządowe” doceniono Zakład Karny w Głogowie.

  Ludmiła Zając w rozmowie z GN przyznała, że nagroda jest mobilizacją do dalszej pracy. Gorzowianka od 2005 roku jest kierownikiem świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna. Pod jej opieką dzieci odnoszą sukcesy sportowe i artystyczne. Pani Ludmiła posiada niezwykły dar zjednywania sobie ludzi. Wokół niej jest zawsze duże grono wolontariuszy – zarówno młodzieży, jak i dorosłych. Oprócz zaangażowania w prace stowarzyszenia jest także wolontariuszem Parafialnego Zespołu Caritas parafii Chrystusa Króla w Gorzowie. Działalność woluntarystyczną łączy z pracą katechetki. – Nie robię tego dla nagród. To są uczynki życia wiecznego. Robię to dla drugiego człowieka, szczególnie dla dzieci. Bo dla jednego uśmiechu dziecka warto zrobić bardzo dużo – zauważa laureatka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół