• facebook
 • rss
 • Gimnazjaliści recytują JPII

  Krzysztof Król

  dodane 20.10.2012 23:48

  Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy bł. Jana Pawła II odbył się w tym roku już po raz jedenasty. Do słownych zmagań 20 października w Zielonej Górze stanęło 25 uczestników z całej diecezji.

  Konkurs, który odbywa się przy kościele pw. Ducha Świętego, organizowany jest przez Klub Inteligencji Katolickiej i Regionalne Centrum Animacji Kultury w Zielonej Górze. W jury zasiedli: Kamila Winkler, Paulina Solska i ks. Witold Lesner. Brano pod uwagę przede wszystkim interpretację utworu. – Poziom jest różny. Niektórzy mają większe doświadczenie, a niektórzy pierwszy raz występują na scenie. Najważniejsze jest, aby rozumieć to co się mówi, a przez to mówić prawdziwie. Tym bardziej, że są to trudne teksty – powiedziała Paulina Solska.

  Po raz pierwszy w konkursie wzięła udział Weronika Michalska z Krosna Odrzańskiego.  – W tych utworach jest wiele o życiu i o tym, czym się w nim kierować – zauważył Weronika Michalska. Dominik Szubert z Trzebiechowa przyznał, że startuje w konkursie bo lubi poezję. – Nie pierwszy raz sięgam do tekstów Jana Pawła II. Jego słowa i utwory poetyckie wciąż przemawiają. Także do młodego człowieka – zauważa gimnazjalista.

  Wyróżnieni gimnazjaliści to: Hanna Iskra z Gimnazjum Publicznego w Dąbiu, Dawid Sienkiewicz z Zespołu Edukacyjnego w Trzebiechowie, Rafał Zamolski ze Zespołu Szkół w Sulechowie, Natalia Mitera z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Bojadłach, Martyna Strzelczyk z Gimnazjum nr 2 w Zielonej Górze,

  Laureatami zostali: Hanna Marchuniak z Gimnazjum nr 7 w Zielonej Górze, Katarzyna Rymaszewska z Gimnazjum nr 7 w Zielonej Górze, Agata Bogiel z Zespołu Szkół w Sulechowie, Szymon Jaszczur z Publicznego Gimnazjum w Przewozie oraz Martyna Konieczna z Gimnazjum im. Henryka Brodatego w Krośnie Odrzańskim.

  Konkurs odbył się pod patronatem bp Stefana Regmunta.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół