• facebook
 • rss
 • Śpiewali dla JP II

  Krzysztof Król

  dodane 23.10.2012 23:15

  Już po raz dziewiąty mury niewielkiej Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Lubczynie rozbrzmiały radosną muzyką. 23 października odbył się IX Gminny Przegląd Piosenki Religijnej.

  Dzień Patrona rozpoczęła w kościele Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Lubczynie Msza św. odprawiona pod przewodnictwem proboszcza ks. kan. Zbigniewa Bujanowskiego. Dalsza część świętowania odbyła się w miejscowej szkole podstawowej, która nosi imię bł. Jana Pawła II. W tym roku w przeglądzie wzięło udział 27 wokalistów i 4 zespoły ze szkół położonych na terenie gminy Bogdaniec.

  Postać Jana Pawła II przywoływana jest w lubczyńskiej szkole nie tylko przy okazji liturgicznego wspomnienia bł. Jana Pawła II. – Realizujemy program wychowawczy oparty na wartościach zawartych w nauczaniu Jana Pawła II, czyli wartościach ponadczasowych, uniwersalnych, ogólnoludzkich – wyjaśnia dyrektor Anna Szczerba. Przegląd to dowód, że ta formacja nie musi być nudna. – Jako nauczyciele-wychowawcy skupiliśmy się na wrażliwości artystycznej naszych uczniów, która na wskroś świadczy o ich duchowości. Zapragnęliśmy, aby miejscem twórczego spotkania z drugim człowiekiem była nasza szkoła, aby odbiorowi sztuki towarzyszyła refleksja nad przekazywanymi przez nią treściami – wyjaśnia dyrektor.

  Gospodarzy reprezentował m.in. zespół uczniów z Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci, które wykonały piosenkę Magdy Anioł "Słowiański". Na co dzień PDMD podejmuje różne pomysły z myślą o misjach. – Obecnie jesteśmy w kontakcie z ks. Mirosławem Żadziłko, który przebywa w Argentynie, i dochód z akcji przekazujemy na pomoc dzieciom z parafii San Pipo – wyjaśnia katechetka.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół