• facebook
 • rss
 • Jubileusz Apostołów Maryjnych

  Katarzyna Buganik

  dodane 27.10.2012 23:30

  Uroczystości 25–lecia Apostolatu Maryjnego dwóch gorzowskich parafii: pw. Wniebowzięcia NMP i pw. św. Wojciecha odbyły się 27 października w katedrze.

  Jaki powinien być Apostoł Maryi? Dlaczego ważny jest kult Niepokalanego Poczęcia NMP? Jak zapobiec niebezpieczeństwu wypalenia duchowego? – na te i inne pytania usłyszeli odpowiedź uczestnicy jubileuszowego spotkania, które poprowadził ks. Tadeusz Lubelski CM – Krajowy Dyrektor Apostolatu Maryjnego.

  Kapłan podczas konferencji formacyjnej oraz homilii przypomniał m.in., jak ważne zadania stoją przed Apostołami Maryi, i przestrzegał przed niebezpieczeństwem rutyny we wspólnocie. – W formacji potrzeba cierpliwości i wytrwałości. Bez nabożeństwa do Maryi nie ma prawdziwej i pełnej pobożności chrześcijańskiej. Maryja ma być wzorem naszego życia, a my mamy wciąż na nowo odkrywać, że Ona jest naszą Matką – zauważył.

  Jubileusz to okazja do wspólnego spotkania i modlitwy. – We wspólnocie jestem od 25 lat. Wszystko zaczęło się od Niedzieli Maryjnej 25 marca 1987 roku, kiedy przyjechał do Gorzowa ks. Teofil Hermann i zachęcił liczną grupę, 63 osoby. Dziś jest ich 23 – wspomina Eryka Madejek z parafii katedralnej i dodaje: – Dziękuję dziś Matce Bożej za to, że jestem w Kościele i rozwijam się duchowo.

  Bycie we wspólnocie wymaga gorliwości, modlitwy i zaangażowania. – To pomoc innym, opieka nad chorymi. Spotykamy się raz w miesiącu, modlimy się, czytamy Pismo Święte i adorujemy Najświętszy Sakrament. Chcemy czynić jak najwięcej dobra dla drugiego człowieka – mówi Zdzisława Tyszew z parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. – Bycie w tej wspólnocie to dla mnie wielki zaszczyt, ale i obowiązek. Pomagamy sobie wzajemnie, modlimy się w różnych intencjach. Cudowny Medalik jest dla nas szczególnym znakiem, bo wierzymy w opiekę Matki Bożej – dodaje Krystyna Franczyszyn z parafii Chrystusa Króla.

  Ks. Tomasz Filiczkowski, opiekun Apostolatu Maryjnego, zauważa również, że ważna jest wytrwałość i zawierzenie Matce Bożej. – Najważniejszym zadaniem Apostołów jest gorliwość, która ma czynić wszystkich ludzi aktywnymi w Kościele. Ludzie świeccy powinni dawać świadectwo o wierze. Matka Boża obiecała szczególne łaski tym, którzy czczą Cudowny Medalik, i dlatego każdy członek Apostolatu Maryjnego nosi ten znak i ma do niego wielkie nabożeństwo – mówi kapłan.

  W Eucharystii oprócz jubilatów obecni byli członkowie Apostolatu Maryjnego innych gorzowskich parafii oraz przedstawiciele wspólnoty ze Skwierzyny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół