• facebook
 • rss
 • Modlitwa w deszczu

  Ks. Witold Lesner

  dodane 01.11.2012 18:14

  Lampka, kwiaty i modlitwa – to najczęstsze dary, które składamy 1 listopada i w kolejnych dniach naszym zmarłym. Dla chrześcijan ta więź wypływa z prawdy wiary o świętych obcowaniu.

  W uroczystość Wszystkich Świętych katolicy odwiedzają cmentarze, by stanąć u grobów swoich bliskich. To moment wspomnień o tych, którzy odeszli, chwila zadumy nad własną przyszłością, ale przede wszystkim, to tradycja modlitwy z prośbą o Boże miłosierdzie i niebo.

  Głównym momentem ceremonii na cmentarzach jest procesja ze szczególną modlitwą oraz Eucharystia. Na nekropolii w Gorzowie Wlkp. przy ul. Żwirowej obrzędom przewodniczył bp Tadeusz Lityński. - Gromadzimy się dziś na tym cmentarzu przy grobach naszych najbliższych i znajomych. Naszą miłością ogarniamy też zmarłych, których groby znajdują się na innych cmentarzach. Wszyscy oni oczekują naszej modlitwy - powiedział biskup rozpoczynając modlitwę.

  Głównym punktem uroczystości na cmentarzu była Msza św.   Głównym punktem uroczystości na cmentarzu była Msza św. ks. Witold Lesner/GN Następnie w procesji idąc alejkami wierni modlili się m.in. w intencji zmarłych biskupów i kapłanów oraz osoby konsekrowane, za krewnych i dobrodziejów i za tych, którzy polegli podczas wojen i prześladowań. - Wszechmogący, wieczny Boże, pokornie Cię błagamy, aby ci, za których się modlimy, dostąpili z Twej łaskawości odpuszczenia wszystkich swoich grzechów i obdarzeni radością życia wiecznego chwalili Cię bez końca - modlił się bp Lityński.

  Po zakończonej procesji biskup pomocniczy przewodniczył Mszy św. sprawowanej przed kaplicą cmentarną. W strugach deszczu księża, siostry i bracia zakonni oraz osoby świeckie prosili o wieczną szczęśliwość z wszystkimi świętymi w "domu Ojca w niebie". 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół