• facebook
 • rss
 • Z Głogowa do Rzymu

  Ks. Witold Lenser

  dodane 04.11.2012 22:16

  Podczas Walnego Zgromadzenia wszystkich członków międzynarodowej wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża (księży, sióstr i braci) 31 października ks. Janusz Malski został przełożonym wspólnoty na całym świecie.

  – To było dla mnie ogromne zaskoczenie. Jestem pierwszym nie-Włochem, który został wybrany na to stanowisko – mówi nowy przełożony generalny. Wybory odbywały się w domu macierzystym wspólnoty w Valleuogo k. Neapolu. Do obowiązków ks. Malskiego będzie należał nadzór nad całym dziełem sługi Bożego, ks. prał Luigiego Novarese, które tworzy dziś kilkanaście tysięcy osób w 12 krajach świata Europy, Ameryki Południowej i Afryki. – Najważniejszym wydarzeniem pierwszego roku sześcioletniej kadencji będzie niewątpliwie beatyfikacja naszego założyciela, ks. Novarese, która odbędzie się 11 maja 2013 roku w Rzymie – mówi ks. Janusz Malski.

  W związku z podjęciem nowej funkcji we wspólnocie ks. Janusz Malski po 15 latach musi wyprowadzić się z Głogowa i przenieść do Rzymu. – Opuszczam Głogów, ale nie zostawiam go. Chcę obecności naszej wspólnoty w Polsce poświęcić dużo uwagi. Dzieło pomocy osobom chorym w naszym kraju dobrze się rozwija, więc trzeba o nie dbać – deklaruje ks. Malski.

  Nowy moderator generalny CPK urodził się w 1957 r. W 1978 r. wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu. Po trzech latach studiów wstąpił do wspólnoty Cichych Pracowników Krzyża, w której konsekrację przyjął, wraz ze swoją rodzoną siostrą Małgorzatą, w 1983 r. W roku 1985 otrzymał święcenia kapłańskie, po których przez 10 lat był we wspólnocie odpowiedzialny za formację. Od 1997 r. został przełożonym nowo powstałego Domu "Uzdrowienie Chorych" im. Jana Pawła II w Głogowie. Jest piątym moderatorem generalnym. 

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół