• facebook
 • rss
 • Nowy oddział przedszkolny w Przylepie otwarty

  Katarzyna Buganik

  dodane 05.11.2012 17:44

  Uroczystości otwarcia nowego oddziału Gminnego Przedszkola Publicznego z siedzibą w Przylepie odbyły się 5 listopada.

  Do nowego oddziału przyjętych zostało 21 dzieci. Są to trzylatki i czterolatki z listy rezerwowej, którym nie udało się dostać do przedszkola w pierwszym naborze. – Jest to piąty oddział w Przylepie, a 17. w ogóle, do którego należą m.in. oddziały w Zawadzie, Ochli, Zatoniu, Raculi i Nowym Kisielinie. Bardzo się cieszymy, że ten oddział powstał i możemy objąć edukacją wszystkie dzieci z terenu gminy – mówi Urszula Juszczak, dyrektor przedszkola w Przylepie. W uroczystości otwarcia oddziału oraz pasowania nowych przedszkolaków uczestniczyły m.in. władze gminne z wójtem gminy Zielona Góra, Mariuszem Zalewskim, pracownicy przedszkola, ks. proboszcz Jarosław Leśny, rodzice i przedszkolaki. – U nas w gminie dzieci są w wielkiej cenie. To jest nasz największy skarb. Staramy się opiekować nimi najlepiej jak potrafimy. Życzę, żeby dzieci czuły się w tym przedszkolu baśniowo i kolorowo – mówił wójt Mariusz Zalewski.

  Nowy oddział otworzono dzięki wsparciu finansowym gminy. Remont pomieszczeń: sali, małej jadalni i łazienki udało się wykonać w sześć tygodni. – Przenieśliśmy syna z innego przedszkola, bo mieszkamy w Przylepie i tu na miejscu mamy blisko. Nie musimy dojeżdżać – cieszy się mama Kacpra, Aneta Marczewska. – Bardzo długo czekaliśmy, aż synek Oliwiarek dostanie się do przedszkola. Za pierwszym razem się nie udało i decyzja o otwarciu nowego oddziału bardzo nas ucieszyła – dodaje Dorota Henik.

  We wszystkich pięciu oddziałach w Przylepie jest 120 dzieci. Wszystkie mają możliwość uczestniczenia w bezpłatnych zajęciach logopedycznych i korekcyjnych oraz dodatkowych, jak język obcy, rytmika i tańce.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół