• facebook
 • rss
 • Polskie nuty

  Krzysztof Król

  dodane 10.11.2012 23:03

  W Sulechowskim Domu Kultury 10 listopada odbył się II Diecezjalny Przegląd Piosenki Patriotycznej. Wzięło w nim udział prawie 200 uczestników z całej diecezji.

  Pomysł zorganizowania przeglądu zrodził się z inicjatywy Stanisława Walnera, który jest wiceprezesem diecezjalnej Akcji Katolickiej.

  – Trzeba utrwalać pamięć w Polakach i krzewić miłość do ojczyzny w młodym pokoleniu, dlatego pomyśleliśmy, że można to zrobić pieśnią – wyjaśnia Stanisław Walner.

  – Chodziło o stworzenie uzupełnienia dla państwowych obchodów Święta Niepodległości, które mają przeważnie charakter oficjalny i oscylują jedynie wokół wspomnienia tych, którzy odeszli. I dobrze, bo to nasza wdzięczność dla tych, którzy ponieśli ofiarę za to, abyśmy my mieli wolność. Ale potrzeba też czegoś więcej, radosnego świętowania – dodaje współorganizator Marek Kuczyński, rzecznik diecezjalnej AK.

  W przeglądzie wzięło udział prawie 200 osób z całej diecezji. Zaprezentowali się: Zespół Śpiewaczy „Promyk” z Sulechowa, oddział przedszkolny z Bukowa, Zespół Śpiewaczy „Nowinianki” z Nowin Wielkich, Estera Padewska z Nowego Miasteczka, Zespół Śpiewaczy „Lutnia” z OPS w Żaganiu, Justyna Jania z Nowego Miasteczka, Zespół Ludowy „Jarzębina” z Lubanic, przedstawiciele Chóru „Gloria Domine” z Gubina, Kapela Koźlarska „Świecary” z Nowe Kramska, Julita Jania z Nowego Miasteczka, Szkolny Zespół Taneczno-Wokalny „Wiolinki” z Zespołu Edukacyjnego w Nowym Kramsku, Aleksandra Wykręt z Sulechowa, Zespół „Lejdis” z Wiejskiego Domu Kultury w Nietkowicach, schola dziecięca z parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Sulechowie, Chór „Lutnia z parafii pw. NMP i Jana Ewangelisty w Siedlnicy oraz Parafialny Chór „Cantate Deo” z parafii pw. św. Michała Archanioła w Sławie.

  Po raz pierwszy w przeglądzie wziął udział Zespół Śpiewaczy „Promyk” z Centrum Usług Socjalnych w Sulechowie. – Wykonamy utwory przyjemne dla ucha, do kołysania się i do śpiewania – tłumaczy Magdalena Szandurska i dodaje: – To świetny sposób na świętowanie Narodowego Dnia Niepodległości. Przecież to radosne święto.

  Przegląd zorganizowała Akcja Katolicka. Honorowy patronat nad uroczystością objął bp Stefan Regmunt.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół