• facebook
 • rss
 • Ewangelizacyjnie i patriotycznie

  Krzysztof Król

  dodane 10.11.2012 23:30

  Tymczasowa Formacja Prowizoryczna najpierw poprowadziła warsztaty dla młodzieży z parafii, a na koniec, 10 listopada, wspólnie zorganizowali koncert ewangelizacyjny "Holy Ghost Party" dla mieszkańców miasta.

  Pierwsze warsztaty odbyły się 27 października, kolejne 4 listopada, a ostatnie w przeddzień Narodowego Święta Niepodległości. Organizatorem warsztatów i koncertu była miejscowa parafia pw. św. Wojciecha, którą wsparł Gminny Ośrodek Kultury. W warsztatach wzięło udział ok. 30 osób głównie z Kargowej, choć nie tylko. Na warsztaty złożyły się dwa elementy: nauka śpiewu i gry na instrumentach oraz ewangelizacja. – Warsztaty to sposób na dotarcie z Panem Bogiem do młodzieży – wyjaśnia wikariusz ks. Marcin Bobowicz.

  Tymczasowa Formacja Prowizoryczna to projekt muzyczny, który powstał kilka lat temu. Tworzą go ludzie z całej Polski, bardziej i mniej profesjonalni muzycy. Są wśród nich uczniowie gimnazjum, liceum, studenci oraz zawodowcy, którzy stwierdzili, że mogą się co jakiś czas się spotkać, przeprowadzić warsztaty muzyczne, a później zrealizować ten program w postaci koncertu ewangelizacyjnego - głównie na terenie diecezji zielonogórsko-gorzowskiej, ale nie tylko. – Chcemy pokazać ludziom, że można zrobić o krok dalej w muzyce, dźwiękach, a przede wszystkim w ewangelizacji. Chodzi nam o to, żeby poprzez muzykę Pan Jezus był uwielbiony. To nasze podstawowe założenie – wyjaśnia Krzysztof Irisik, lider TFP. – Kargowa to bardzo ciekawe miejsce. To małe miasteczko, ale jest tu niesamowita i twórcza grupa młodzieży.

  W projekcie od dwóch lat uczestniczy Emilia Tomczak z Sulechowa, która sama kiedyś wzięła udział w takich warsztatach. – Oprócz tego, że zbliżamy się do Pana Boga i głosimy ewangelię to jeszcze integrujemy ludzi z różnych środowisk. Nie zostawiamy ich z niczym, ale z konkretnym materiałem. Potem w swoim środowisku mogą z tym pracować i brać udział w podobnych przedsięwzięciach w innych miejscach – wyjaśnia Emilia Tomczak.

  W warsztatach wziął udział Oskar Krzyżostaniak z Kargowej. – Jestem tutaj bo chcę uczyć się śpiewać. U nas w Kargowej nie ma wiele takich możliwości, więc jak jest to korzystam – powiedział kargowianin.

  Ostatniego dnia uczestnicy warsztatów wraz z TFP zagrali dla mieszkańców miasta koncert zatytułowany: „Holy Ghost Party” w Gminnym Ośrodku Kultury w Kargowej. Całość rozpoczął utwór w intencji ludzi, którzy walczyli w obronie Ojczyzny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół