• facebook
 • rss
 • Jezus u św. Jakuba

  ks. Witold Lesner

  dodane 22.11.2012 00:00

  W diecezjalnym sanktuarium w Jakubowie trwa peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego. „Ożywmy modlitwę w rodzinie” – to główne jej motto.

  Od 21 do 23 listopada w parafii św. Jakuba Starszego Apostoła będzie przebywał cudowny obraz, który już półtorej roku przemierza naszą diecezję. – Jezus zmartwychwstały i miłosierny idzie z nami przez życie. Przez tą peregrynację zewnętrznie przypomina nam o potrzebie naszej z Nim łączności – mówił podczas uroczystości przywitania bp Stefan Regmunt. – Już tysiące ludzi przed tym wizerunkiem dziękowało za otrzymane łaski, prosiło o błogosławieństwo i miłosierdzie. Modlę się teraz szczególnie za was. O głęboką wiarę, o pełną miłość i chrześcijańską nadzieję, byśmy idąc przez życie mocno trwali przy Chrystusie – dodał biskup diecezjalny.

  - Nawiedzenie obrazu to czas rekolekcji – mówił w kazaniu pallotyn, ks. Krzysztof Biernat SAC, który jest odpowiedzialny za czas peregrynacji w parafii w Jakubowie. – Jezus przychodzi do nas jak do apostołów w Wieczerniku. Przychodzi podczas Eucharystii, czyli „łamania chleba”. Przychodzi i mówi: Pokój wam! Nie bójcie się! Niektórych z parafian, jak św. Tomasza, nie ma w W oprawę liturgiczną włączyły się osoby z miejscowego Bractwa św. Jakuba   Peregrynacja obrazu Jezusa Miłosiernego
  W oprawę liturgiczną włączyły się osoby z miejscowego Bractwa św. Jakuba
  ks. Witold Lesner/GN
  miejscu gromadzenia się wspólnoty. Gdzieś się pogubili – tłumaczył kaznodzieja. – Jednak Pan Jezus daje kolejną okazję. Zapraszajmy wszystkich, by i oni, jak niewierny apostoł, mogli zobaczyć i dotknąć samego Jezusa. Nie ważne jest jakie mamy grzechy, jak daleko pobądziliśmy, bo jeżeli z wiarą i nadzieją przyjdziemy, On nam przebaczy i okaże miłosierdzie. Jezus s. Faustynie powiedział: Nie ranią Mnie nawet najbardziej ohydne grzechy człowieka. Najbardziej rani Mnie brak ufności w Moje miłosierdzie – mówił z naciskiem ks. Krzysztof Biernat SAC i dodał: - Jezus przychodzi ze swoją miłością miłosierną. Dajmy Mu okazję dotknięcia naszych serc i przemiany życia.

  Wśród uczestników uroczystości byli m.in. parafianie z Nielubi Marzena i Dominik Dworzańscy z córkami Marzenką i Alą. – W modlitwie oddajemy Jezusowi wszystkie rodziny naszej parafii. Oddajemy ojców i mężów, żony i matki, dzieci i młodzież, by On rozlewał swoje miłosierdzie – mówili małżonkowie.

  Tradycją nawiedzenia obrazu są dodatkowe nabożeństwa w parafii. Msze św. we wszystkich kościołach filialnych, Godzina Miłosierdzia o 15.00 i Apel Maryjny o 21.00.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół