• facebook
 • rss
 • Najpierw niosą Ewangelię

  Krzysztof Król

  dodane 02.12.2012 21:25

  Adwentowe rekolekcje dla członków Parafialnych Zespołów Caritas odbyły się od 30 listopada do 2 grudnia w Domu „Uzdrowienie Chorych” w Głogowie.

  W rekolekcjach wzięło udział 120 osób z 33 Parafialnych Zespołów Caritas. – Formacja duchowa to niezbędny element posługi w Caritas. Bez modlitwy, sakramentów i Słowa Bożego nasza posługa byłaby zwykła pomocą społeczną. Chrześcijanie mają drugiemu człowiekowi nie tylko pomagać materialnie, ale przede wszystkim nieść ewangelię – zauważa Sylwia Grzyb z diecezjalnej Caritas i dodaje: – Tutaj mamy okazję do formacji, a także modlitwy za nas samych i naszych podopiecznych do których na co dzień przychodzimy z pomocą.

  Rekolekcje to czas duchowego umocnienia, ale też okazja do spotkań i wymiany doświadczeń. – Jesteśmy tu po to, aby się wyciszyć, czegoś nowego dowiedzieć i nabrać sił duchowych – zauważa Józefa Bańkowska z PZC w parafii pw. św. Józefa Rzemieślnika w Nowej Soli.

  Rekolekcjonistą był ks. Robert Patro, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży w Kurii Biskupiej w Zielonej Górze. Program spotkań obejmował przede wszystkim: Msze, św., nabożeństwa, adoracje, konferencje, animacje i spotkania w grupach. "Stop! Jeśli chcesz żyć", "Bóg, który czuwa przy człowieku", "Bóg przyjacielem człowieka, człowiek przyjacielem Boga", "Drabina do nieba" - to tylko kilka rekolekcyjnych konferencji. – Rekolekcje mają zatrzymać człowieka, aby ten dokonał refleksji nad sobą i zobaczył jak żyje oraz w jakim kierunku toczy się jego życie. Takie zatrzymania bardzo potrzebują oczywiście też osoby, które na co dzień pomagają innym – zauważa ks. Robert Patro.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół