• facebook
 • rss
 • "Talerz miłosierdzia" na wigilię

  Krzysztof Król

  dodane 10.12.2012 23:30

  Trwa ogólnopolska akcja dobroczynna Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta oraz Fundacji „Bliźniemu Swemu…”. Włączyło się w nią gorzowskie Schroniska św. Brata Alberta, które od ponad 30 lat opiekuje się bezdomnymi. W akcji, która odbywa się na terenie całej Polski, chodzi o pomoc najuboższym.

  Ideą akcji jest zwrócenie społecznej uwagi na problem wykluczenia społecznego i ubóstwa. - Zachęca do pielęgnowania pięknej polskiej tradycji związanej z przygotowaniem pustego nakrycia przy wigilijnym stole, czyli zaproszeniem do swojego domu tych, którzy tej pomocy najbardziej potrzebują – wyjaśnia Sylwia Krasińska, kierownik schroniska.

  Darczyńcom, którzy wspomogą akcję „Talerz Miłosierdzia” datkami w wysokości min. 20 zł zostaną przekazane talerze z okolicznościowej kolekcji firmy ZP „Ćmielów”. – Oprócz tego osoby, które przekażą na rzecz akcji min. 2 zł otrzymają znane z poprzednich kampanii Towarzystwa „Chlebki Miłosierdzia”. Wszystkie datki wykorzystamy na utrzymanie schroniska i noclegowni – wyjaśnia kierownik schroniska.

  Wesprzeć bezdomnych można do rozpoczęcia świąt Bożego Narodzenia w galerii handlowej „Askana”. Talerze i chlebki rozprowadzają harcerze.

  Osobiste poparcie dla ogólnopolskiej akcji zadeklarowały wybitne postaci świata sztuki i kultury, m.in.: Magdalena Abakanowicz, Stefan Gierowski, Tadeusz Dominik, Witold Pałka, Franciszek Maśluszczak, Tomasz Sętowski, Jarosław Modzelewski, Rafał Olbiński, Wojciech Kilar, Grażyna Torbicka i Krzysztof Zanussi.

  Zimą z noclegowni i schroniska korzysta ok. 65 osób.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół