• facebook
 • rss
 • Młodzi i odpowiedzialni

  Krzysztof Król

  dodane 16.12.2012 15:09

  Biskup Paweł Socha spotkał się ze stypendystami Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, którzy w Nietkowie k. Czerwieńska od 14 do 16 grudnia mieli spotkanie formacyjne.

  Spotkanie w Nietkowie to jedno z wielu spotkań formacyjnych diecezjalnych stypendystów Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia. – Tutaj próbujemy doświadczać Pana Boga i Kościoła. Pana Boga poprzez indywidualną i wspólnotową modlitwę, poprzez formację, Msze św. i spowiedź św., a Kościoła poprzez to, że zapraszamy ciekawe osoby, które pokazują jak przeżywają swoją wiarę – wyjaśnia ks. Andrzej Kołodziejczyk, odpowiedzialny za stypendystów.

  W Roku Wiary opiekun stypendystów życzy swoim podopiecznym, aby odkryli, że w wierze jest prawda, która daje siłę do tego, aby stawać się człowiekiem wiarygodnym. – Życzę im tego, aby to odkrywali nie tylko na indywidualnym spotkaniu z Bogiem, ale przede wszystkim, tak jak mówił papież Benedykt XVI w Porta Fidei”, żeby odkryli to we wspólnocie – mówi ks. Kołodziejczyk.

  Bp Paweł Socha od stypendystów dostał nie tylko charakterystyczną dla nich żółta chustę, ale także grafikę z bł. Janem Pawłem II, która wykonał własnoręcznie Andrzej Radziejewski z Nietkowa   Stypendyści Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia
  Bp Paweł Socha od stypendystów dostał nie tylko charakterystyczną dla nich żółta chustę, ale także grafikę z bł. Janem Pawłem II, która wykonał własnoręcznie Andrzej Radziejewski z Nietkowa
  Krzysztof Król / GN
  Prawdziwym chce się stawać stypendysta Krzysztof Szumski ze Wschowy. – Na początku to były tylko pieniądze i pomoc w zakupie pomocy naukowych. Z czasem zacząłem zauważać w tym stypendium ludzi. Mimo, że dzieli nas wiele kilometrów, mamy różne poglądy, ale to jest wspólnota, które chce tworzyć relacje, chce się formować i po prostu spotykać – mówi student pierwszego roku biologii. – Te spotkania mają oczywiście nie tylko charakter towarzyski. To przede wszystkim  formacja. Tutaj szukamy naszego miejsca w Kościele. Odkryłem tutaj, że jestem za Kościół odpowiedzialny. Nie jestem tylko po to, aby czerpać, ale też mogę wiele dać.

  Spotkania formacyjne organizują sami stypendyści. Tym do rodzinnego Nietkowa stypendystów zaprosił Andrzej Radziejewski.

  Podczas spotkania stypendyści podzielili się opłatkiem. Nie zabrakło życzeń od serca. – Życzę stypendystom formacji duchowej w duchu wiary, ukończenia studiów i dobrego startu do pracy zawodowej, a także bycia świadkiem Chrystusa – powiedział w rozmowie z GN bp Paweł Socha.

  W tej chwili ze stypendium korzysta 87 osób.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół