• facebook
 • rss
 • Koncert świąteczny w teatrze

  ks. Witold Lesner

  dodane 17.12.2012 23:32

  Młodzież z III Liceum Ogólnokształcącego w Zielonej Górze 17 grudnia śpiewała Jezusowi. Koncert odbył się w Teatrze Lubuskim.

  - Zatęsknij i wróć do początków. I w ten sposób odnajdź Boga prawdziwego - zapraszała gości prowadząca wieczór. Podczas "Świątecznego Koncertu" kolędy przeplatały się z piosenkami gospel, preise and worship a nawet rapem. Pojawiły się utwory z repertuaru m.in. przez Szcześniaka, Badacha, Rubika czy chrześcijańskiego zespołu TGD. - Tego rodzaju muzyka przenika mnie, jest mi bliska. Również młodzież sama proponowała, co chcieliby zaśpiewać. To nasze wspólne dzieło - wyjaśnia wybór repertuaru Joanna Wiklińska, polonista w III LO, reżyser koncertu. - Z założenia jest to koncert świąteczny, jednak chcemy śpiewać o Panu Bogu, o tym Kim On jest dla nas, chrześcijan. Świadomie nie śpiewamy samych tylko kolęd. Sięgamy po utwory mówiące o przychodzeniu Jezusa i o naszej decyzji przyjęcia Go w swoim życiu. Chcemy pobudzić słuchaczy do refleksji - dodaje.

  Śpiew na scenie w teatrze młodzieży dawał wiele radości   Koncert świąteczny
  Śpiew na scenie w teatrze młodzieży dawał wiele radości
  ks. Witold Lesner/GN
  "Dla naszych serc rozwiera się zasłona mroku. Zapał i blask przenika nas jak z nieba promień. Tak jasne jest. I niechaj jest, lecz znika gdzieś jak mgła" - śpiewała młodzież w jednej z piosenek.

  - Zbliża się czas Bożego Narodzenia. Świadomi własnych niedoskonałości pochylamy się nad stajenką. W niemym zadziwieniu próbujemy dociec tajemnicę Narodzenia. Ale to bardzo trudne przyjąć prawdę, że Bóg przez którego stały się niebiosa, zgodził się zamieszkać między ludźmi - mówiła licealistka. - Zawsze, gdy w pokorze przyznajesz, że znikome są twoje możliwości, On przychodzi. Ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie, to wtedy staje się Boże Narodzenie - dodała.

  Na zakończenie dyrektor szkoły, Zbigniew Kościk złożył życzenia. - Niech te słowa, które zostały tu dziś wyśpiewane i wyrecytowane, były obecne nie tylko przez Święta, ale przez całe nasze życie. Życzę głębokiej wiary, nadziei i miłości, by ta Prawda, która od dwóch tysięcy lat próbuje dotrzeć do naszych serc, wreszcie dotarła.

  Podczas koncertu były i chwile zadumy   Koncert świąteczny
  Podczas koncertu były i chwile zadumy
  ks. Witold Lesner/GN
  Do życzeń dołączył się ks. Jan Pawlak, proboszcz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego, na której terenie znajduje się III LO. - Niech Boża radość i  Boży pokój będzie zawsze w waszych sercach, waszych rodzinach i domach. Nawet gdy jest to trudne trwajmy przy Nim, ponieważ Jezus jest mocniejszy od naszych słabości. Trzeba przyjść do Niego i z ufnością i nadzieją poprosić. A On da to, co nam potrzeba. Życzę wiele radości i pięknych świątecznych chwil.

  Wraz z uczniami III LO w Zielonej Górze gościnnie wystąpiły dzieci z kl. 3 Szkoły Podstawowej w Przylepie.

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół