• facebook
 • rss
 • Z papieru, makaronu i piernika

  Krzysztof Król

  dodane 24.12.2012 13:02

  W głogowskim Klubie Batalionowym ogłoszono wyniki XIII Głogowskiego Festiwalu Szopek. Spośród ponad dwustu propozycji konkursowych jury przyznało pięć nagród za zwycięstwa w poszczególnych kategoriach.

  Celem konkursu jest uświetnienie świąt Bożego Narodzenia i popularyzacja świątecznych zwyczajów. W tym roku zgłoszono 60 szopek i ponad 100 ozdób świątecznych z Głogowa i okolicznych gmin. W swoich kategoriach wiekowych nagrodę główną festiwalu otrzymały Przedszkole Publiczne nr 21, Szkoła Podstawowa nr 7 i Gimnazjum w Kotli.

  Chleb, piernik, orzechy włoskie, makaron, plastik, kawa, herbatniki, chrupki, kamienie, opakowania po jajkach i oczywiście bardziej tradycyjne materiały, jak papier czy drewno, stały się budulcem szopek zgłoszonych do konkursu. – Inwencja twórcza autorów jest godna podziwu i jest naprawdę wiele ciekawych prac – wyjaśnia Stefan Górawski, kierownik Klubu 4. Batalionu Inżynieryjnego, który wraz z Akcją Katolicką w Głogowie jest organizatorem konkursu.

  Wśród kategorii przedszkolaków główne laury zdobyła grupa z przedszkola w Nielubi. W kategorii szkół podstawowych za najlepszą szopkę uznano tę wykonaną przez Darię Ratowską ze Szkoły Podstawowej w Brzegu Głogowskim. Natomiast wśród gimnazjalistów zwyciężyła Marlena Foterek z Gimnazjum w Kotli. W kategorii otwartej wygrał Tomasz Dziedzic z Głogowa, a z ozdób świątecznych najwyżej oceniono pracę głogowianki M. Januszak.

  Dzieci z Przedszkola Publicznego nr 9 i Martynę Walas (SP nr 7) uhonorowano nagrodami dodatkowymi za wykorzystanie elementu głogowskiego, Patryka Woźniaka (Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczych) za głęboki przekaz duchowy, a w pracy Zuzanny Ryl (Przedszkole Publiczne nr 20) dostrzeżono szczególną oryginalność wypowiedzi. Przyznano wiele wyróżnień.

  Finał konkursu wzbogacił swym występem zespół z Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu w Kotli, prezentując kilka oryginalnie zaaranżowanych kolęd.

  Patronat honorowy na konkursem objęli prezydent Głogowa, starosta głogowski i dowódca 4. Batalionu Inżynieryjnego.

  Wystawa czynna będzie do połowy stycznia od poniedziałku do piątku w godz. 12–17.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół