• facebook
 • rss
 • Kolędowanie w Arce

  Katarzyna Buganik

  dodane 04.01.2013 22:36

  Diecezjalne spotkanie kolędowe Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży z bp. Tadeuszem Lityńskim odbyło się 4 stycznia w zielonogórskim Klubie „Arka”

  KSM co roku organizuje kolędowo-opłatkowe spotkanie wspólnoty. W tym roku do Klubu „Arka” przyjechali KSM-owicze z wielu miejsc diecezji, m.in. z Kożuchowa, Przemkowa, Łęknicy, Radnicy, Kargowej, Zielonej Góry i Trzebicza oraz księża asystenci i rodzice młodzieży. Obecne były także dzieci ze świetlicy „Arka”. Oprócz wspólnie śpiewanych kolęd i poczęstunku, były m.in. noworoczne życzenia, dzielenie się opłatkiem, słowo biskupa oraz jasełka. – Jesteśmy tutaj pierwszy raz. Chcieliśmy zobaczyć, jak wygląda taki opłatek. Tu możemy również poznać innych KSM-owiczów – mówi Sandra Błauciak z parafii pw. Matki Bożej Gromniczej w Kożuchowie. – Nasza grupa w tym roku przedstawia jasełka. Mieliśmy wiele prób, zmienialiśmy scenariusz. Chcemy dziś pokazać innym, że potrafimy coś zorganizować – dodaje Karolina Stoksik z parafii pw. Św. Wojciecha w Kargowej.

  Podczas spotkania słowo do młodzieży skierował bp Tadeusz Lityński. – Życzę, żeby wszystkim młodym ludziom, którzy realizują swoje zadania w KSM, towarzyszyło zaangażowanie myśli, uczuć i woli w to, co robią. Ważne, by oddawać to na chwałę Bożą i przy tym realizować miłość bliźniego – mówił biskup. Życzenia młodzieży złożyła również senator Helena Chatka. – Życzę, żeby każdego dnia w waszych sercach rodził się Chrystus, żebyście znali treść słowa miłość i przebaczenie oraz byście w swoim życiu kierowali się pięknymi wartościami.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół