• facebook
 • rss
 • Świątecznie w gorzowskim KIK-u

  Ks. Witold Lesner

  dodane 13.01.2013 07:40

  Bp Tadeusz Lityński 12 stycznia kolędował w sali Jana Pawła II z osobami z Klubu Inteligencji Katolickiej.

  W czasie trwającego liturgicznego okresu Bożego Narodzenia, 12 stycznia, również osoby należące do Klubu Inteligencji Katolickiej spotykającego się przy katedrze w Gorzowie Wlkp. przeżywały świąteczne kolędowanie. Gościem honorowym był bp Tadeusz Lityński.

  Wieczór rozpoczął się kolędą, odczytaniem fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu i życzeniami pani prezes gorzowskiego KIK-u.

  – Ten rok papież Benedykt XVI rozpoczął od napisania Orędzia na Światowy Dzień Pokoju. Mówi w nim o tym, jak bardzo ten pokój jest światu dziś potrzebny. Nie chodzi tu o zwykły brak wojny, ale o wyjście do pojednania między narodami i poszczególnymi ludźmi. – Pokój to nie zwykły brak wojny, ale to wyjście do pojednania – przypomniała Teresa Klimek, prezes gorzowskiego KIK-u   Kolędowanie KIK-u
  – Pokój to nie zwykły brak wojny, ale to wyjście do pojednania – przypomniała Teresa Klimek, prezes gorzowskiego KIK-u
  ks. Witold Lesner/GN
  To budowanie pokoju powinno rozpocząć się od każdego z nas, bo przecież dobrze wiemy, że źródłem pokoju jest Bóg i że rozpoczyna się on w naszych sercach – mówiła Teresa Klimek.

  Wspólne kolędowanie przetykane było składanymi życzeniami. Złożył je również bp Lityński. – Niech towarzyszy wam radość pasterzy, którzy z radością adorowali Jezusa w gronie Świętej Rodziny. Ale życzę również, aby nadal Klubowi Inteligencji Katolickiej towarzyszyła ta ciekawość i odwaga poszukiwania prawdy, która legła u podstaw, gdy wasz Klub powstawał w trudnych czasach. To poszukiwanie prawdy dotyczy dziś spraw nie tylko religijnych, ale i społecznych, politycznych, narodowych oraz spraw zwykłego, codziennego życia – mówił biskup. – Życzę, aby KIK w Gorzowie był nadal niespokojny, żeby był ciągle poszukujący. Niech przykładem dla was będą Trzej Królowie, Spotkanie rozpoczęło się od zaśpiewanej kolędy i odczytanego fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu   Kolędowanie KIK-u
  Spotkanie rozpoczęło się od zaśpiewanej kolędy i odczytanego fragmentu Ewangelii o Bożym Narodzeniu
  ks. Witold Lesner/GN
  Mędrcy, którzy jako ludzie wykształceni potrafili w Dziecku dostrzec Boga i pójść i się Jemu pokłonić. Miejcie tę odwagę, a trudności zawierzmy z wiarą Bogu – zachęcał bp Tadeusz Lityński.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół