• facebook
 • rss
 • Lubuskie gra w piłkę

  Krzysztof Król

  dodane 16.01.2013 13:59

  "Lubuskie gra w piłkę" - to hasło programu pełnowymiarowych boisk do piłki nożnej, który już niebawem ma wejść w życie. Urząd marszałkowski zdecydował się przeznaczyć środki finansowe na budowę kolejnych boisk piłkarskich.

  W zeszłym roku zakończyła się realizacja programu „Moje Boisko – Orlik 2012”. Województwo Lubuskie w tym roku wprowadza do realizacji autorski Program Dofinansowania Budowy Pełnowymiarowych Boisk do Piłki Nożnej. – W tym roku przeznaczymy 1 mln zł na to, by Lubuskie grało w piłkę – powiedział wicemarszałek Maciej Szykuła podczas konferencji prasowej 16 stycznia 2013.

  Mówiąc krótko: rozwój sportu w województwie to główny cel programu. Mają powstać nowe, ogólnodostępne, nieodpłatne i pełnowymiarowe trawiaste boiska do piłki nożnej. – Na ten cel przeznaczyliśmy 1 mln zł i chcielibyśmy, aby powstało 10 pełnowymiarowych boisk. Pomoc finansowa z budżetu Województwa Lubuskiego wyniesie do 50% kosztów kwalifikowanych zadania, jednak nie więcej niż 100.000 zł brutto – powiedział Mirosław Glaz, dyrektor Departamentu Infrastruktury Społecznej.

  Uczestnikami Programu „Lubuskie gra w piłkę” mogą być jednostki samorządu terytorialnego z terenu województwa lubuskiego (gminy i powiaty). Podstawowym warunkiem przystąpienia do Programu jest współfinansowanie realizacji boiska z budżetu jednostki samorządu terytorialnego ubiegającej się o uzyskanie wsparcia w formie pomocy finansowej. Szczegółowe informacje na stronie: www.lubuskie.pl

  Z budżetu województwa na budowę 86 orlików przeznaczono kwotę 4,5 miliona złotych.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół