• facebook
 • rss
 • Powtórka z historii Polski

  Krzysztof Król

  dodane 23.01.2013 14:45

  Nie wszyscy uczniowie w ferie odpoczywają. Niektórzy maturzyści spędzają każdą wolną chwilę nad książkami. Z konkretną propozycją do młodych gorzowian wyszedł Instytut Pamięci Narodowej. 22 i 23 stycznia odbyły się warsztaty dla maturzystów: "Powtórka z najnowszej historii Polski".

  Na warsztaty poświęcone najnowszym dziejom Polski, uczniów klas maturalnych zainteresowanych historią oraz wiedzą o społeczeństwie, zaprosiło Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Szczecinie.

  Warsztaty nie odbywają się po raz pierwszy. – Z nasza propozycją wychodzimy już kolejny rok. Warsztaty spodobały się młodzieży i postanowiliśmy je kontynuować. Takie nietypowe lekcje historyczne prowadzimy nie tylko w Gorzowie Wlkp., ale także w Szczecinie, Koszalinie i Kołobrzegu. W szkole nie jest łatwo zrealizować materiał dotyczący najnowszej historii, dlatego wychodzimy z pomocną ręką uczniom – wyjaśnia Grzegorz Czapski, historyk z biura edukacji publicznej IPN w Szczecinie.

  W ciekawy sposób historycy przybliżyli maturzystom dwa tematy: „Polska i Polacy w czasie II wojny światowej” i „Polska Ludowa”. – Na początku zajęć zrobiliśmy wstępny test, aby zorientować się jaki jest stan wiedzy tych konkretnych maturzystów. Są to osoby które chcą zadawać maturę z historii lub wiedzy o społeczeństwie i ich wiedza jest duża, ale jest wiele do zrobienia – zauważa historyk.

  Wielkich tłumów nie było, ale ci co przyszli nie żałowali. – Będę zdawać maturę z historii i bardzo mi zależy na jak najlepszym wyniku. W ogóle nauka historii to dla mnie przyjemność, a tu jeszcze zajęcia są prowadzone w ciekawy sposób – zauważa Lucyna Krzyżanowska z III Liceum Ogólnokształcącego w Gorzowie Wlkp., która po maturze zamierza studiować socjologię.

  Warsztaty odbyły się w Wojewódzkim Ośrodku Metodycznym w Gorzowie Wlkp.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół