• facebook
 • rss
 • Kapłani niezbędni w szpitalu

  Krzysztof Król

  dodane 11.02.2013 23:10

  Z okazji Światowego Dnia Chorego 11 lutego Msze św. z udzieleniem sakramentu chorych odbyły się w całej diecezji. Główne uroczystości miały miejsce w Gorzowie Wlkp., Głogowie i Zielonej Górze. W zielonogórskim szpitalu dla chorych, lekarzy i personelu medycznego Eucharystię odprawił bp pomocniczy Tadeusz Lityński.

  – Bł. Jan Paweł II ustanawiając Światowy Dzień Chorego to chciał przede wszystkim wspólnie z chorymi się pomodlić, ale także, aby przypomnieć wielki wkład jaki chorzy wnoszą w życie Kościoła przez swoje cierpienie, krzyż oraz apostolstwo. Na to szczególnie zwracał uwagę sługa Boży ks. prał. Luigi Novarese, który organizował apostolat chorych mówiąc, że człowiek może prowadzić aktywne życie duchowe i dawać świadectwo, nawet jeśli jego ciało jest fizycznie unieruchomione – zauważył bp Tadeusz Lityński. – Ten dzień ma wyraźnie zasygnalizować, że chorzy są wśród nas oraz o tym, że oni wymagają nie tylko leków, specjalistycznego sprzętu, ale także serca. Rozejrzyjmy się dookoła siebie jak możemy pomóc – dodaje.

  Razem z chorymi modlił się lekarze, na czele z dyrektorem zielonogórskiego szpitala Waldemarem Taborskim. – Lecząc ciało należy dbać także o duszę. Musimy dbać o kondycję fizyczną i psychiczną pacjenta. Kapłani w szpitalu pełnią często nie tylko rolę religijną, ale także swoistych terapeutów – zauważa dyrektor.

  Z chorymi w Gorzowie Wlkp. modlił się bp Paweł Socha. Najpierw był w parafii pw. Pierwszych Męczenników Polski, potem w szpitalu, a na końcu w Hospicjum im. św. Kamila. Natomiast Mszy św. w głogowskim szpitalu przewodniczył diecezjalny duszpasterz służby zdrowia: ks. Andrzej Piela.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół