• facebook
 • rss
 • Piąty krok "Drogi życia"

  ks. Witold Lesner

  dodane 13.02.2013 22:45

  Katechezy o Dekalogu, które w Roku Wiary w zielonogórskiej parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego, głoszone są w każdy drugi wtorek miesiąca, łączą się z nabożeństwem do św. Joanny Beretta Molla.

  Msza św. w intencji małżeństw i rodzin, zwłaszcza tych, które pragną mieć dzieci, 12 lutego rozpoczęła kolejny dzień cyklu "Droga Życia". Po niej była katecheza i nabożeństwo.

  Katechezę na temat V przykazania Dekalogu wygłosił ks. Tomasz Gierasimczyk, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego Kurii Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej. - Przykazanie „Nie zabijaj” stoi na straży świętości życia ludzkiego - mówił w konferencji. - To życie jest święte, bo od początku istnienia człowieka domaga się stwórczego działania Boga. Od poczęcia na zawsze już zostaje w szczególnej relacji do Stwórcy, który jest jedynym i ostatecznym celem naszego życia. Sam Pan Bóg jest panem życia, od początku do końca. Dlatego nikt, w żadnej sytuacji,  nie ma prawa do bezpośredniego niszczenia niewinnej istoty ludzkiej - wyjaśniał ks. T. Gierasimczyk, i dodał: - To w sercu rodzą się zabójstwa. Z pożądliwości i gniewu. Człowiek staje się nieprzyjacielem swego bliźniego, dlatego przez całe życie walczymy z tymi namiętnościami. Dlatego też miłości powinniśmy szukać u Boga-Miłości.

  Ks. Tomasz Gierasimczyk wygłosił katechezę o V przykazaniu Dekalogu   Droga Życia
  Ks. Tomasz Gierasimczyk wygłosił katechezę o V przykazaniu Dekalogu
  ks. Witold Lesner/GN
  Po nauczaniu wszyscy przeszli pod boczny ołtarz, gdzie przed Jezusem Eucharystycznym, modlono się za rodziny. Szczególną patronka tych próśb jest św. Joanna Beretta Molla. - Proszę Cię o dar jedności i miłości dla naszych małżeństw. Zwłaszcza dla tych, gdzie zapanował egoizm - odczytywał intencje Włodzimierz Sadecki z Ruchu Domowy Kościół. - Dziękuję za dar życia Marty, którą niszę pod sercem. Proszę o zdrowie dla męża, córeczki i dla mnie - płynęły kolejne prośby.

  Modlitwa zakończyła się ucałowaniem relikwii św. Joanny.

  Kolejne spotkanie z cyklu "Droga Życia" odbędzie się 12 marca o godz. 18.00. Katechezę na temat VI przykazania "Nie cudzołóż" wygłosi ks. Mariusz Dudka, dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół