• facebook
 • rss
 • W szkole Maryi

  Ks. Witold Lesner

  dodane 17.02.2013 13:08

  Podczas weekendu ponad sto osób pogłębiało swoją wiarę. To kolejna zimowa sesja sympatyków Szkoły Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła.

  Od 15 do 17 lutego w Gimnazjum nr 1 tuż przy kościele św. Antoniego w Nowej Soli rekolekcje przeżywały osoby z naszego rejonu.

  Wspólne Eucharystie, medytacje, konferencje, modlitwy i zajęcia w małych grupach pozwalają poznać duchowość chrześcijańską, historię Kościoła oraz sposoby ewangelizacji. Przekazywane treści zróżnicowane są zależnie od stopnia formacyjnego zaawansowania. Nauczania w dużej mierze opierają się na tekstach biblijnych. – Jestem na tych rekolekcjach po raz drugi. Tym razem dużo czasu poświęcamy na poznawanie historii Abrahama. To ważna postać i wzór życia wiary – dzieliła się Anna Szagun z Zielonej Góry.

  Szkoła Życia Chrześcijańskiego i Ewangelizacji Świętej Maryi z Nazaretu Matki Kościoła jest formacyjną propozycją dla osób indywidualnych oraz wspólnot, prowadzącą przez 6-letni cykl. Metody czerpie z rożnych duchowych doświadczeń Kościoła (m.in.: Ruch Światło–Życie, Odnowa w Duchu Świętym, duchowość św. Franciszka, Dwanaście Kroków AA). Szkoła została założona przez kapucyna o. Piotra Kurkiewicza w 1998 roku na Ukrainie. Działanie oparte jest o cztery sesje w ciągu roku: trzy weekendowe (jesień, zima, wiosna) oraz jedną 10-dniową latem.

  Filia Zielonogórsko-Nowosolska Szkoły istnieje od 2010 roku przy parafii kapucynów w Nowej Soli. Odpowiedzialnym za nią jest br. Przemysław Tomas.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół