• facebook
 • rss
 • Łączy nas jeden Bóg

  Katarzyna Buganik/GN

  dodane 01.03.2013 22:15

  Rekolekcje wielkopostne mieli 28 lutego i 1 marca uczniowie Chrześcijańskiej Szkoły Podstawowej „Salomon”

  Spotkania prowadziły siostry ze Wspólnoty Dzieci Łaski Bożej z diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej. - Prowadzimy rekolekcje nie tylko głosząc naukę, ale dużo śpiewamy, stosujemy pantomimę i dajemy świadectwo naszego własnego życia - wyjaśnia s. Monika Grabek.

  W rekolekcjach uczestniczyli uczniowie różnych wyznań chrześcijańskich m.in. prawosławnego, zielonoświątkowego czy rzymsko-katolickiego. Jak zauważa dyrektor CHSP „Salomon” rekolekcje skierowane do wszystkich dzieci maja łączyć uczniów i przygotować ich do Świąt Wielkanocnych.

  - Jesteśmy szkołą międzywyznaniową, dlatego treści chrześcijańskie są ważne i obecne przez cały rok. Z dziećmi dużo rozmawiamy na temat Pana Boga, codziennie się wspólnie modlimy, wszyscy uczniowie mają też raz w tygodniu godzinę biblijną - mówi dyrektor Magdalena Milczarek. - Staramy się pokazywać dzieciom, to co nas łączy, ale też to, co różni, nie wartościując tego. Dla nas ważne jest, żeby dzieci wierzyły w Pana Boga, traktowały go jako Zbawiciela  i Przyjaciela. Uczymy dzieci ,żeby miłość do Pana Boga przekładała się na codzienne relacje z rodzicami, kolegami i nauczycielami – dodaje pani dyrektor.

  Rekolekcje bardzo podobały się uczniom. - Siostry były bardzo miłe, odgrywały scenki o Panu Jezusie, były gry i zabawy, oglądaliśmy też filmy - mówi Aleksandra Szarecka. - Najbardziej podobały mi się zabawy i to, jak  wszyscy razem śpiewaliśmy o Panu Bogu - dodaje Marcel Pietrzykowski

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół