• facebook
 • rss
 • Wiara ma moją twarz

  ks. Witold Lesner

  dodane 02.03.2013 22:43

  Rekolekcje Akcji Katolickiej są poszukiwaniem prawdy wiary i jej owocnego głoszenia. Takie duchowe zmagania odbywają się raz w roku.

  Przez trzy dni osoby działające w naszej diecezji w Akcji Katolickiej przeżywają swoje rekolekcje wielkopostne. Prowadzi je ks. dr Piotr Zaborski, dyrektor Archidiecezjalnego Radia FIAT w Częstochowie. Od 1 do 3 marca w Domu Uzdrowienie Chorych prowadzonym przez Cichych Pracowników Krzyża w Głogowie kilkadziesiąt osób zgłębia temat „Wiara z twarzą i twarz z wiarą”.

  - Próbuję mówić jak odnaleźć tożsamość chrześcijanina w Kościele. Kościół, ale wcześniej wiara powinny mieć konkretną „twarz”. To nie może być coś nieokreślonego. Im nasza wiara jest bardziej uświadomiona, tym lepiej ją znamy. To tak jak w relacji z człowiekiem - wyjaśnia rekolekcjonista. - Natomiast „twarz z wiarą” to przede wszystkim my, wierzący, gdy stajemy wobec innej osoby i składamy świadectwo wiary. To oczywiście tylko punkt wyjścia naszych rozważań o wierze, Kościele i nas samych w nich przeżywających własne życie - uzupełnia ks. Piotr Zaborski.

  Po rekolekcyjnych ścieżkach prowadzi ks. Piotr Zaborski, dyrektor Archidiecezjalnego Radia FIAT w Częstochowie   Rekolekcje AK
  Po rekolekcyjnych ścieżkach prowadzi ks. Piotr Zaborski, dyrektor Archidiecezjalnego Radia FIAT w Częstochowie
  ks. Witold Lesner/GN
  - Ks. Piotr mówi bardzo żywo, podając wiele przykładów z własnego życia. W sposób młodzieżowy, swobodny, wybija nas z utartych już szlaków naszej wiary - opowiada Piotr Kirziejonek z Akcji Katolickiej przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Zielonej Górze. - Wiara z twarzą potrzebuje prawdy i głębi, a to jako chrześcijanie znaleźć możemy czytając Pismo św. czy chociażby dokumenty soboru Watykańskiego II - dodaje pan Piotr.

  Rekolekcje Akcji Katolickiej to nie tylko modlitwa i słuchanie konferencji. To również projekcja filmu pt. „Próba ogniowa”, który opowiada historię małżeństwa wychodzącego z kryzysu.

  Podczas trzech dni jest też okazja, by porozmawiać o dalszych planach działalności AK w diecezji. Propozycje na przyszłość podpowiadali m.in. Artur Dąbrowski, prezes częstochowskiego instytutu Akcji Katolickiej oraz bp Stefan Regmunt, który odwiedził rekolektantów.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół