• facebook
 • rss
 • Twoje życie ma smak?

  Krzysztof Król

  dodane 06.03.2013 15:13

  „Nadaj życiu smak” – to tegoroczne hasło przewodnie Festiwalu Życia, który z roku na rok zatacza coraz szersze kręgi. Tegoroczny odbędzie się w: Głogowie, Gorzowie Wlkp. i w Zielonej Górze.

  Festiwal Życia potrwa od 18 do 24 marca. Inicjatywa jest związana z przypadającym w marcu Narodowym Dniem Życia ustanowionym przez Parlament RP oraz Dniem Świętości Życia ustanowionym przez Kościół katolicki. Ostatni dzień Festiwalu przypada w tym roku w Niedzielę Palmową i został połączony z obchodami Światowego Dnia Młodzieży.

  Temat przewodni Festiwalu Życia, czyli hasło „Nadaj życiu smak” nawiązuje, jak co roku, do hasła roku duszpasterskiego, które brzmi: „Być solą ziemi”. – Dzisiaj wiele osób odczuwa, że ich życie straciło smak. Festiwal Życia to dobra okazja do wyrwania się z codziennego marazmu i dostrzeżenia cudów, które Bóg codziennie nam daje – zauważa ks. Mariusz Dudka, diecezjalny duszpasterz rodzin.

  We wszystkich trzech ośrodkach odbędzie się spotkanie dla par mających trudności z poczęciem dziecka. Będzie to trójgłos: Stowarzyszenie NPR, lekarz ginekolog, instruktor NaProTECHNOLOGY®.

  Festiwal Życia to także koncerty. W Zielonej Górze odbędzie się koncert gospel w wykonaniu głogowskiego Zespołu „Space of grace”. Gościem specjalnym będzie brytyjski wokalista i dyrygent Peter Francis. – Warto przyjść, by choć na chwilę pozwolić wyrwać się z amoku zagonienia, codzienności, by podarować sobie chwile radości i wzruszeń przy muzyce i słowieu Boga mającym moc czynienia w naszym życiu cudów – mówi liderka Mieczysława Murak. Natomiast w Gorzowie Wlkp. ten sam zespół poprowadzi warsztaty gospel.

  Jak co roku podczas Festiwalu Życia nie zabraknie projekcji filmowych. W trzech ośrodkach zostanie pokazany film „October baby”. Natomiast klerycki Teatr „Zdumienie” z Wyższego Seminarium Duchownego w Paradyżu zaprezentuje w Głogowie i Zielonej Górze przedstawienie składające się z trzech etiud: „Cud”, „Anioł” i „Ostatni rozdział”.

  October Baby - Trailer (POLSKI)
  prayer1sdb1

  W trzech ośrodkach odbędą się także warsztaty multimedialne „Nawigacja w rodzinie”, które są skierowane do małżonków i narzeczonych. To nie koniec propozycji dla małżonków. W Zielonej Górze odbędzie się próbka kursu tanecznego pod hasłem: „Pielęgnacja więzi małżeńskiej”. – Wielki Post to na pewno nie okres zabaw tanecznych, ale z pewnością niezły moment, by zatroszczyć się nieco o pielęgnację relacji z mężem, żoną. Wspólny taniec? Dlaczego nie?! A może właśnie taniec okaże się niezłą „terapią małżeńską” – zauważa Dominika Górska-Jabłońska, szefowa Szkoły Tańca „Gracja”.

  Ostatniego dnia ulicami Głogowa i Zielonej Góry przejdą Marsze dla Życia. – W różnych miastach Polski, od czasu do czasu, odbywają się demonstracje i protesty. Zazwyczaj są przeciw czemuś. Nasz marsz nie jest „przeciw”, ale jest „za”. Konkretnie za życiem tego najmłodszego i tego najstarszego człowieka. Stąd pomysł marszu pogodnego i radosnego. "Cieszmy się i dziękujmy za życie" to główne hasło powtarzane przeze mnie w czasie marszu przez minione 7 lat – zauważa Małgorzata Witkowska z Terenowego Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

  Szczegółowy plan:

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół