• facebook
 • rss
 • Proś o płodność

  Krzysztof Król

  dodane 20.03.2013 14:59

  Spotkania dla par mających trudności z poczęciem dziecka i dla wszystkich zainteresowanych leczeniem niepłodności odbyły się w 18 marca w Gorzowie Wlkp., 19 marca w Zielonej Górze. Dziś podobne spotkanie odbędzie się w Głogowie. To trójgłos Stowarzyszenie NPR, lekarza ginekologa oraz instruktora NaProTECHNOLOGY®.

  – Długo staramy się o dziecko, a nie ma efektów. Jesteśmy zdrowi i nie wiadomo dlaczego nie możemy począć dziecka. Nie wiemy wiele o naprotechnologii i dlatego tu jesteśmy – wyjaśniają Asia i Przemek.

  Naprotechnologią od dwóch lat zajmuje się Barbara Jasińska. Już jest instruktorem modelu Carighton. – NaProTECHNOLOGY posługując się metodą rozpoznawania płodności (Creighton Model System) rozwiązuje i leczy niepłodność wielu par małżeńskich. W założeniach tej nauki dominuje respektowanie szacunku i godności dla obojga małżonków i dla każdego poczętego życia. Tylko takie rozumienie rozwiązania problemu niepłodności pozwala przyjąć każde poczęte dziecko, jako dar i to największy – wyjaśnia Barbara Jasińska, instruktor CrMS.

  W spotkaniu wziął udział ginekolog-położnik dr Sławomir Laber, który od niedawna szkoli się w dziedzinie naprotechnologii. – Dla ludzi wielką tragedią jest niemożność zajścia w ciąże. Coraz częściej spotykamy się z tym problemem. To wieloczynnikowy przyczyna, na pewno to wpływ środowiska, ale także to, że odkładamy rodzicielstwo na później – wyjaśnia dr Laber. – Ważne jest, żeby ludzie mieli wybór, a naprotechnologia to świetna alternatywa dla in vitro – dodaje.

  Spotkanie to wyjście naprzeciw ludziom cierpiącym z powodu braku dziecka. – O takich metodach nie etycznych jest bardzo głośno, ale mało kto wie o innej alternatywnej metodzie, która nie godzi w godność człowieka. Po to, to spotkanie, aby pokazać ludziom, że można starać się o poczęcie dziecka w sposób godny i naturalny – zauważa Dorota Tyliszczak, diecezjalny doradca życia rodzinnego.

  Po spotkaniu odbyła się Msza św. z modlitwą o uzdrowienie, która, jak podkreśla diecezjalny duszpasterz rodzin, jest naturalną kontynuacją spotkania. – Płodność jest darem i o ten dar trzeba prosić – wyjaśnia krotko ks. Mariusz Dudka.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół