• facebook
 • rss
 • "Wiara i rozum" dla młodzieży

  ks. Witold Lesner

  dodane 24.03.2013 08:06

  W Zielonej Górze odbył się diecezjalny finał IX konkursu "Młodzież w nauczaniu Jana Pawła II". Zwycięzca jedzie na pielgrzymkę do Rzymu.

  Już po raz dziewiąty z inicjatywy Zespołu Szkół Budowlanych w Zielonej Górze odbył się konkurs „Młodzież w nauczaniu Jana Pawła II”. W sumie wzięło w nim udział 787 uczniów z 33 szkół ponadgimnazjalnych. Do finału diecezjalnego, który odbył się 23 marca, zakwalifikowały się 64 osoby.

  Pytania tegorocznego finału dotyczyły encykliki „Fides et ratio” ("Wiara i rozum"), która podejmuje temat miejsca nauki, dowodzenia rozumowego w metodyce teologicznej i przeżywaniu wiary jako takiej.

  Finał podzielony był na dwie części – pisemną, która obejmowała 30 pytań testowych, oraz ustną, która był ścisłym finałem dla pięciu najlepszych po części pisemnej. Pytania zostały przygotowane przez kleryków diecezjalnego seminarium w Paradyżu pod kierownictwem ks. Marcina Siewruka. – Widziałem zaangażowanie i bardzo poważne podejście młodzieży do nauczania Jana Pawła II. Patrząc na nich, jest nadzieja, że przyszłość Kościoła będzie w dobrych rękach – powiedział kapłan na zakończenie konkursu.

  Od lewej: Dawid Klepusewicz – I miejsce, Dorota Bułajet – II miejsce i Danuta Hames – III miejsce   Konkurs papieski
  Od lewej: Dawid Klepusewicz – I miejsce, Dorota Bułajet – II miejsce i Danuta Hames – III miejsce
  ks. Witold Lesner/GN
  Zwycięzcą został Dawid Klepusewicz z Liceum Ogólnokształcącego im. K.K. Baczyńskiego w Nowej Soli. – Nie przypuszczałem, że wygram. Na co dzień interesuję się tym, co dotyczy mojego Kościoła. Chcę wiedzieć, jakimi prawdami się mam kierować we własnym życiu – dzielił się Dawid. Główną nagrodą, ufundowana przez bp. Stefana Regmunta, jest pielgrzymka do Rzymu. – Cieszę się bardzo. Jeszcze nie byłem w Rzymie, więc będzie co zwiedzać. Na pewno pójdę na grób papieża Jana Pawła II. On jest dla mnie najmądrzejszym ze znanych mi ludzi – mówi zwycięzca konkursu.

  Kolejne miejsca, które nagrodzone zostały pielgrzymką „Szlakiem papieskim”, zajęły Dorota Bułajet, również z nowosolskiego LO (II miejsce) i Danuta Hames z I LO w Głogowie (III miejsce). Pozostałymi finalistami byli Denis Lewandowski z LO w Nowej Soli i Maciej Murańka z Zespołu Szkół Licealnych w Słubicach.

  Podczas diecezjalnego finału papieskiego konkursu w części artystycznej wystąpili teatr Alter Ego, którego uczniowie z VI LO w Zielonej Górze przedstawili spektakl „Mówię do Ciebie”, oraz Młodzieżowa Orkiestra Dęta Zespołu Szkół Budowlanych w Zielonej Górze.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół