• facebook
 • rss
 • Sulechowski "Złoty Zajączek"

  Małgorzata Łuszczyńska

  dodane 12.04.2013 00:01

  Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego w Sulechowie bezinteresownie pomogli potrzebującym.

  W okresie Wielkiego Postu uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. gen. Władysława Sikorskiego w Sulechowie wzięli udział w akcji charytatywnej ZŁOTY ZAJĄCZEK, polegającej na zbiórce żywności. Zebrane artykuły zostały przekazane dla dwóch starszych osób oraz dla jednego ucznia szkoły. Dodatkowo uczniowie byli zachęcani do robienia postanowień wielkopostnych i zrezygnowania z jakiejś przyjemności, by trudy ofiarować w intencji osób starszych i potrzebujących.

  Uczniowie mogli też wrzucać pieniądze do skarbonki „Jałmużna Wielkopostna 2013”, które pod hasłem „Wiara działająca w miłości”, zostały przekazane w Niedzielę Miłosierdzia przed Eucharystyczny Ołtarz Chrystusa.

  Zebrane fundusze stały się wsparciem w leczeniu i rehabilitacji: Szymka, który urodził się z małogłowiem i ma zespół wad wrodzonych, Radka chorującego na nowotwór z przerzutami oraz Weroniki z porażeniem mózgowym i sparaliżowanej Magdy.

  Celem podjętych akcji było przede wszystkim uwrażliwienie uczniów na potrzeby innych, dzielenia się z innymi tym, co mamy.

  Uczniowie wrzucali pieniądze do skarbonki „Jałmużna Wielkopostna 2013”   Złoty Zajączek
  Uczniowie wrzucali pieniądze do skarbonki „Jałmużna Wielkopostna 2013”
  Małgorzata Łuszczyńska
  Wolontariusz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie podczas pracy   Złoty Zajączek
  Wolontariusz z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Sulechowie podczas pracy
  Małgorzata Łuszczyńska

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół