• facebook
 • rss
 • Jezus przybył do Przewozu

  ks. Witold Lesner

  dodane 12.04.2013 00:00

  W ramach diecezjalnej peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego święty wizerunek 10 kwietnia nawiedził parafię Niepokalanego Poczęcia NMP w Przewozie w dekanacie Łęknica.

  Parafianie wraz z kapłanami powitali obraz na centralnym placu miejscowości. Po obrzędzie powitania panowie z Ochotniczej Straży Pożarnej uroczyście wprowadzili Jezusa Miłosiernego do kościoła parafialnego. Przywitali go parafianie. – Witamy Cię, Panie Jezu. Za s. Faustyną pragniemy powtórzyć "Jezu, ufam Tobie" – mówił Wojciech Bulek. – Powierzamy Ci nasze życie, słowa, czyny, modlitwy. Otwieramy serca, albowiem miłością otaczani, chcemy doświadczyć Twego miłosierdzia. Już dzisiaj, jeszcze nieśmiało, lecz ze szczerą prostotą, wyznajemy, że słabymi jesteśmy i niekiedy upadamy. Ale nie jesteśmy sami, bo Ty jesteś z nami – powiedział lektor parafii w Przewozie.

  Jezusa przywitał również proboszcz. – Jezu, przybyłeś, aby nam, ludziom słabym, dawać siebie, dawać swoją miłość. Ze swojego dobrego serca rozlewasz strumienie łask. Już teraz dziękujemy Ci za to wszystko, co przez Twoje, Jezu, nawiedzenie w nas się dokona. Bądź panem i gospodarzem tego miejsca. Nasza parafia należy do Ciebie – powiedział ks. Jerzy Kot CM.

  Rekolekcje poprowadzi pallotyn o. Emilian Sigel   Peregrynacja obrazu
  Rekolekcje poprowadzi pallotyn o. Emilian Sigel
  ks. Witold Lesner/GN
  Uroczystej Mszy św. z udziałem księży całego dekanatu Łęknica przewodniczył bp Paweł Socha, a kazanie wygłosił o. Emilian Sigel SAC. – Macie szczególną łaskę. Dzisiaj, w trwającym właśnie Tygodniu Miłosierdzia, przybywa tutaj Jezus w swoim cudownym wizerunku. Przychodzi do was, by objawić źródła swego miłosierdzia. Objawić w sposób żywy i przemieniający – mówił rekolekcjonista. – Otwórzcie serca na ten ogrom łask, który chce nam dać. On sam mówił s. Faustynie: "Palą mnie promienie Mego miłosierdzia, tak bym chciał wylać je na ten świat". Pozwólcie, by spłynęły obficie i zaowocowały nawróceniem. Jezus św. Faustynie mówił o czterech źródłach łask, przez które chce szczególnie nam błogosławić. Są to: obraz z napisem "Jezu, ufam Tobie", modlitwa Koronki do Bożego Miłosierdzia, Godzina Święta rozpoczynająca się każdego dnia o godz. 15.00 oraz święto Bożego Miłosierdzia – wymieniał o. Emilian Sigel. – Zapytaj siebie, co tutaj robisz, co jest treścią twojego życia i do czego to życie zmierza. Czy jest w nim miejsce na panowanie Jezusa Chrystusa Zmartwychwstałego? Dla Jezusa Miłosiernego?

  Ks. Jerzy Kot CM, proboszcz parafii w Przewozie, okadza obraz w kościele   Peregrynacja obrazu
  Ks. Jerzy Kot CM, proboszcz parafii w Przewozie, okadza obraz w kościele
  ks. Witold Lesner/GN
  W parafii Niepokalanego Poczęcia obraz Jezusa Miłosiernego będzie do niedzieli. W tym czasie księża pallotyni będą, zgodnie z hasłem diecezjalnej peregrynacji, zachęcać parafian m.in. do podjęcia regularnej modlitwy w rodzinach, do otwarcia się na łaski, które Jezus obiecał wierzącym przez s. Faustynę Kowalską, oraz do podjęcia osobistego nawrócenia i czynów miłosierdzia wobec potrzebujących.

  – Modlę się za was, aby ten czas był dla całej parafii czasem nawiedzenia Jezusa miłosiernego. Byście tego miłosierdzia bardzo mocno osobiście doświadczyli – powiedział na zakończenie liturgii bp Paweł Socha. – Pamiętajmy jednak, że miłosierdzie jest darem, którego, gdy go otrzymamy, nie możemy zatrzymywać dla siebie. To jest dar, który musimy przekazywać innym. Nie mów, że nie potrafisz, że nie możesz. Pan Bóg oczekuje od nas, byśmy zło dobrem zwyciężali, byśmy byli świętymi jak On. To zadanie na całe życie dla każdego z nas. Nie bójmy się iść za Jezusem – zachęcał biskup.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół