• facebook
 • rss
 • Za miłość bliźniego

  Katarzyna Buganik

  dodane 14.04.2013 23:49

  Statuetki „Człowiek Człowiekowi” wręczono 14 kwietnia w kościele pw. Pierwszych Męczenników Polski w Gorzowie Wlkp.

  Sześć wyróżnień „Człowiek Człowiekowi”, w kategorii indywidualnej, przyznano podczas Eucharystii, której przewodniczył bp Stefan Regmunt. – Schronisko dla bezdomnych, świetlice, stypendia dla zdolnych studentów, kuchnie dla ubogich, pomoc w trzeźwieniu, głoszenie Ewangelii to znaki, poprzez które osoby wyróżnione pochylały się nad ubogimi – mówił podczas homilii bp Regmunt. Podkreślając wielość realizowanych w diecezji dzieł, biskup podziękował również wyróżnionym za ich troskę o drugiego człowieka i miłość bliźniego. – Życzę abyśmy razem z papieżem Franciszkiem i ludźmi wielkiego serca budowali lepszą przyszłość poprzez służbę osobom ubogim, bo w ten sposób będziemy mieli możliwość spotykania się ze Zmartwychwstałym Chrystusem – życzył wyróżnionym biskup.

  Nagrody „Człowiek Człowiekowi” przyznano: Małgorzacie Janczuk z Zielonej Góry, Wandzie i Ryszardowi Białonowiczom z Gorzowa Wlkp., Katarzynie Burzawie z Gorzowa Wlkp., Stanisławowi Szuflakowi z Rokitna, Helenie Bakusiewicz z Nowej Soli i Teresie Nowak z Krosna Odrzańskiego. – Dziękuję wszystkim tym, którzy zauważyli naszą posługę dla drugiego człowieka i nominowali nas do tej nagrody. W dzisiejszym świece jest niezmiernie ważne, by każdy człowiek kierował się miłością bliźniego, aby serce i wyciągnięte dłonie każdego z nas były zawsze pełne miłości dla potrzebujących – mówił w imieniu wyróżnionych Stanisław Szuflak.

  Statuetki wręczył bp Stefan Regmunt wraz z ks. Markiem Kidoniem, dyrektorem Caritas Diecezji Zielonogórsko–Gorzowskiej. Wyróżnieni nie kryli radości i wzruszenia. – To dla mnie wielkie przeżycie. Na co dzień pracuję w kuchni dla ubogich i robię to, bo lubię gotować, ale przede wszystkim pomagać i będę to kontynuowała dopóki będę miała siły – mówi Katarzyna Burzawa. – Jestem bardzo wzruszona. Nie spodziewałam się takiego wyróżnienia. To wszystko dzięki Panu Bogu, to On pozwolił mi pracować z dziećmi i dorosłymi. To jest moje życie – dodaje Helena Bakusiewicz.

  Podczas mszy św. jubileusz dwudziestolecia świętowało również Stowarzyszenie Pomocy Bliźniemu im. Brata Krystyna w Gorzowie Wlkp. Z tej okazji odsłonięta i poświęcona została tablica upamiętniająca powstanie stowarzyszenia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół