• facebook
 • rss
 • Jesteśmy Pro Life

  Alicja Pitak, ks. Witold Lesner

  dodane 25.04.2013 11:34

  Ulicami Świebodzina 28 kwietnia przejdzie Marsz Życia. Rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz Mszą świętą w kościele pw. Michała Archanioła o godz. 15.00., a zakończy pod Figurą Chrystusa Króla Wszechświata.

  To pierwszy taki marsz w Świebodzinie, chociaż dzieło obrony życia w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia rozwija się już kilka lat. - W 2011 roku z okazji Dnia Świętości Życia zorganizowaliśmy wystawę poświęconą rozwojowi dziecka w łonie matki i przeprowadziliśmy adorację Najświętszego Sakramentu o tematyce ochrony życia, rozdawaliśmy materiały formacyjne pro life - wyjaśnia ks. Antoni Trzyna, wikariusz w sanktuarium. - Rok później była bardzo poruszająca droga krzyżowa dziecka nienarodzonego oraz adoracja Najświętszego Sakramentu uwieńczone wręczeniem obecnym na nabożeństwach "Jasia", czyli figurek 10-tygodniowego dziecka nienarodzonego w skali 1:1. Była także projekcja filmu "Bella" oraz wystawa zdjęć i prac pro life. Oczywiście przez cały rok modlimy się za dzieci, prosimy innych o modlitwę - wyjaśnia kapłan.

  W tym roku w świebodzińskich obrońcach życia dojrzała decyzja, by zorganizować Marsz Życia. Przygotowania bezpośrednia trwały dwa miesiące. W mieście pojawiły się zaproszenia i plakaty, banery, flagi i spot na ekranach LED. Również tegoroczny grób pański w sanktuarium nosił hasło „Przez Grób do Życia” i zmuszał do refleksji. - Na pół roku przed planowanym Marszem Życia wysłałam prośbę o modlitwę w intencji naszego Marszu do ok. 200 domów zakonnych w całej Polsce. Otrzymałam odpowiedź z wielu placówek i zapewnienie, że w naszej intencji będzie się modliła duża liczba sióstr zakonnych, a nawet cała prowincja jednego zgromadzenia zakonnego. O modlitwę prosiliśmy też chorych – mówi ks. Antoni Trzyna.

  Marsz w obronie życia dzieci poczętych odbędzie się w Świebodzinie, w niedzielę, 28 kwietnia 2013 r. Rozpocznie się Koronką do Miłosierdzia Bożego oraz Mszą świętą w kościele pw. Michała Archanioła o godz. 15.00. Następnie uczestnicy przemaszerują ulicami miasta w stronę Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, by dojść na plac pod figurą Chrystusa Króla Wszechświata. - Wszystkich serdecznie zapraszam do wzięcia udziału w Marszu Życia i zamanifestowania wiary, iż każde życie jest darem Boga - zachęca ks. A. Trzyna.

  Na ulicy pojawił się spot na świecącym ekranie LED   Marsz Życia
  Na ulicy pojawił się spot na świecącym ekranie LED
  Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie
  Grób Pański w sanktuarium miał w tym roku wymowę podkreślającą wartość ludzkiego życia   Marsz Życia
  Grób Pański w sanktuarium miał w tym roku wymowę podkreślającą wartość ludzkiego życia
  Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół