• facebook
 • rss
 • Uczniowie o Ewangelii wg św. Łukasza

  ks. Witold Lesner

  dodane 27.04.2013 07:40

  26 kwietnia po raz trzeci odbył się w Sulechowie Dekanalny Konkurs Biblijny. Wzięły w nim udział trzyosobowe zespoły z dziewięciu szkół podstawowych.

  – Przez ten konkurs pełen atrakcji chcemy uczyć dzieci, by same chciały sięgać po Pismo Święte i je czytać – mówi ks. Henryk Wojnar, proboszcz parafii św. Stanisława Kostki.

  Finał konkursu odbył się w sulechowskim Zespole Szkół. Zakwalifikowało się do niego 27 uczniów ze 127 startujących, którzy utworzyli trzyosobowe zespoły reprezentujące swoje szkoły. Zawodnicy wraz ze swoimi nauczycielami przyjechali z Kalska, Klenicy, Niekarzyna, Kargowej, Bojadeł, Kijów, Sulechowa i Nowego Kramska.

  W tym roku treści pytań i zadań dotyczyły Ewangelii wg św. Łukasza. Zadania były bardzo różnorodne: dopasowywanie obrazów do wydarzeń z życia Jezusa, krzyżówka, quiz jak w dobrym teleturnieju, rebus czy odgadywanie biblijnych scenek teatralnych przygotowanych przez uczniów kl. II a z Sulechowa.

  Od lewej: Ewa Kulczyk, Maria Bajor i Agata Tomaszewska wiedziały wszystko – zdobyły komplet konkursowych punktów   Konkurs biblijny
  Od lewej: Ewa Kulczyk, Maria Bajor i Agata Tomaszewska wiedziały wszystko – zdobyły komplet konkursowych punktów
  ks. Witold Lesner/GN
  A na zakończenie wszyscy uczestnicy otrzymali słodki poczęstunek. Najlepszą wiedzą wykazały się uczennice ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Sulechowa. Drugie miejsce zajęli uczniowie z Nowego Kramska, a trzecie – z Niekarzyna.

  – Super konkurs. Bawiłyśmy się dobrze, bo na wszystkie pytania umiałyśmy odpowiedzieć. Był tylko mały stresik, gdy komisja przyznawała punkty – śmieje się Maria Bajor ze zwycięskiej drużyny, która otrzymała również indywidualnie nagrodę na „Plakat na Rok Wiary”.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół