• facebook
 • rss
 • Króluj nam, Chryste!

  ks. Witold Lesner

  dodane 08.06.2013 09:43

  Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa 7 czerwca dokonało pięć parafii dekanatu NMP Królowej Polski w Głogowie.

  - Przychodzimy dzisiaj do Bożego Serca, abyśmy z pełni Jego miłości mogli czerpać zdroje łask dla naszego życia tu, na ziemi, abyśmy kiedyś mogli oglądać oblicze Boga w niebie - mówił w imieniu zebranych ks. kan. Stanisław Czerwiński, kustosz sanktuarium św. Jakuba Apostoła w Jakubowie.

  Aktu dokonano w uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przedstawiciele parafii dekanatu NMP Królowej Polski w Głogowie: św. Jakuba Apostoła w Jakubowie, św Barbary w Gaworzycach, św. Jana Chrzciciela w Kurowie Wielkim, Bożego Ciała w Brzegu Głogowskim i św. Michała Archanioła w Jagoszowie Wielkim złożyli uroczyste przyrzeczenia. Wśród nich byli reprezentanci różnych stanów, m.in.: duchowni, samorządowcy, nauczyciele, strażacy, górnicy, rolnicy i młodzież.

  - Pan króluje i oblókł się w majestat! On króluje w świecie niezależnie od nas, ale chce też zakrólować w naszych sercach. Jezus chce królować, by dawać swą miłość. Jednak nie chce rozszerzać swego królestwa na siłę, ale uzależnia to od naszej decyzji - mówił redemptorysta o. Andrzej Zając, opiekun grup intronizacyjnych w Polsce. - Pragniemy dziś uroczyście wyznać, że Ty, Panie Jezu Chryste, jesteś naszym Królem. Pragniemy Cię przyjąć i zaprosić w nasze życie osobiste, rodzinne i społeczne. Poświęcając się Twojemu Najświętszemu Sercu, zobowiązujemy się do kierowania Twoją nauką, Jezu, i opierania własnego życia na Twoim prawie miłości i sprawiedliwości - zachęcał zakonnik.

  Uroczystości przewodniczył biskup senior Paweł Socha.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół