• facebook
 • rss
 • Tu rodzą się powołania

  ks. Witold Lesner

  dodane 16.06.2013 01:59

  W domu rekolekcyjnym im. św Jacka, czyli w popularnej "Jackówce" w Paradyżu, w dniach 14-16 czerwca, odbywają się kolejne rekolekcje powołaniowe. Przewodzi im ks. Marek Ogrodowiak, diecezjalny duszpasterz powołań.

  - Tym razem nasze konferencje i rozmowy toczą się wokół tematu "Spotkać Jezusa" - mówi ks. Marek Ogrodowiak. - Omawiamy różne fragmenty Pisma św., które mówią o spotkaniach z Jezusem. Był już Piotr, celnicy Mateusz i Zacheusz, Bartymeusz, bogaty młodzieniec, a dzisiaj zastanawiamy się nad tym jak Jezus spotykał się z anonimowym tłumem - wyjaśnia diecezjalny duszpasterz powołań.

  Kilkunastu chłopaków z różnych stron diecezji większość rekolekcyjnego czasu spędza we własnym gronie, jednak są okazje, by spotkać się z klerykami. - Do seminarium chodzimy na wspólne nieszpory, Msze św. i posiłki. To okazja do przyjacielskich rozmów, ponieważ niektórzy z obecnych kleryków kiedyś też uczestniczyła w rekolekcjach Uczestnicy rekolekcji mogą korzystać z seminaryjnych budynków i ogrodów   Rekolekcje w "Jackówce"
  Uczestnicy rekolekcji mogą korzystać z seminaryjnych budynków i ogrodów
  ks. Witold Lesner /GN
  w "Jackówce". Tu naprawdę rodzą się powołania - uśmiecha się kapłan.

  Atmosfera i poruszane tematy są takie, że niektórzy z chłopaków na comiesięczne spotkania przyjeżdżają regularnie. - Tutaj można się zatrzymać, by w tej codziennej bieganinie złapać trochę dystansu do codziennych spraw - mówi Damian Wałęsa ze Szprotawy. - Zawiązały się między nami przyjaźnie i wiem, że mogę na tych kolegów zawsze liczyć. Przyjeżdżam tu już od trzech lat i za każdym razem dowiaduję się i przeżywam czegoś nowego. To dla mnie bardzo ważny czas w ciągu miesiąca - dodaje licealista.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół