• facebook
 • rss
 • Nuty jedności

  Krzysztof Król

  dodane 23.06.2013 23:16

  „Abyśmy byli jedno” – to hasło dorocznego Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego, który odbył się w dniach 22 - 23 czerwca po raz piętnasty.

  Ten jubileusz zbiegł się z inną okrągłą datą, a dokładnie z 50-leciem święceń kapłańskich inicjatora festiwalu ks. Norberta Nowaka, który w Łagowie był długoletnim proboszczem. W trakcie festiwalu na odsłonięto pamiątkową tablicę z okazji kapłańskiego jubileuszu ufundowaną przez górników.

  Ideą festiwalu, która powstał przed 15 piętnastu laty było zjednoczenie Europy. – My ta ideę kontynuujemy oczywiście z myślą chrześcijańską, aby spełniać prośbę Jezusa, aby uczniowie byli jedno – wyjaśnia obecny proboszcz ks. Andrzej Oczachowski. – Często podkreśla się różnice wśród ludzi, aby chcemy się razem jednoczyć – dodaje Czesława Spychała z Parafialnego Zespołu Caritas w Łagowie.

  Festiwal rozpoczął się już w sobotę Mszą św. w intencji ks. Norberta Nowaka. Drugiego dnia po uroczystej Eucharystii uczestnicy przemaszerowali do łagowskiego amfiteatru, gdzie wystąpiła m.in. Orkiestra Górnicza „Sośnica” z Gliwic, kapela ludowa z Górzycy, Zespół Śpiewaczy „Łagowianki”, Zespół Śpiewaczy „Bledzewiacy”, a także Orkiestra z Berlina i Chór ze Słowenii. Gościem specjalnym tegorocznego spotkania muzycznego był Jerzy Połomski.

  Organizatorem festiwalu jest tutejsza parafia i Koło Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, a współorganizatorami Urząd Gminy, Parafialny Zespół Caritas, Akcja Katolicka i Fundacja Współpracy Polsko-Niemieckiej.

  Festiwal odbył się pod patronatem: biskupa diecezji zielonogórsko-gorzowskiej Stefana Regmunta oraz marszałka województwa lubuskiego Elżbiety Polak.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  , aby komentować lub podaj nazwę wyświetlaną
  Gość

   Reklama

   Zapisane na później

   Pobieranie listy

   Reklama

   przewiń w dół