• facebook
 • rss
 • Karmelita z Głogowa

  Maciej Lew

  dodane 03.07.2013 13:50

  30 lipca, w swojej rodzinnej parafii pw. NMP Królowej Polski w Głogowie, karmelita o. Andrzej Gierczak odprawił Mszę prymicyjną.

  Rodzina, przyjaciele, współbracia z zakonu przybyli w niedzielę do kościoła pw. NMP Królowej Polski w Głogowie na Mszę św. prymicyjną o. Andrzej Gierczaka – karmelity, by dziękować za dar jego powołania i modlić się o potrzebne łaski na drodze życia kapłańskiego i zakonnego.

  Prymicjant urodził się w 1977 roku w Głogowie, ma dwie siostry. Uczył się w szkołach Głogowie i Zielonej Górze. Po maturze podjął studia w Lesznie, które ukończył w stopniu licencjata. Później rozpoczął pracę zawodową. Był zaangażowany w życie parafii jako członek Żywego Różańca, Liturgicznej Służby Ołtarza i Odnowy w Duchu Świętym.

  W roku 2006 wstąpił do nowicjatu ojców karmelitów w Krakowie, a rok później rozpoczął studia w Seminarium Duchownym. 24 marca 2012 r. złożył śluby wieczyste, a 19 maja otrzymał święcenia diakonatu. W lutym tego roku obronił pracę magisterską z teologii dogmatycznej napisaną pod kierunkiem ks. dr. hab. Jana Daniela Szczurka „Wolność człowieka wobec jego śmierci na przykładzie pism świętej Faustyny Kowalskiej".

  7 czerwca 2013 r. w Krakowie otrzymał święcenia kapłańskie z rąk bp. Damiana Muskusa OFM.

  Na swoim obrazku prymicyjnym umieścił tekst znaleziony na biurku pewnego wikariusza w Bayonne we Francji: „Jeśli ty zwalniasz, oni zatrzymują się, jeśli ty słabniesz, oni upadają, jeśli ty siadasz, oni się kładą, jeśli ty wątpisz, oni popadają w rozpacz, jeśli ty krytykujesz, oni demolują, jeśli idziesz naprzód, oni cię wyprzedzają, jeśli dajesz rękę, oni dają ci skórę, a jeśli się modlisz, wówczas oni staną się świętymi”.

  To dwunasty kapłan pochodzący ze wspólnoty parafialnej na Koperniku w Głogowie, która obchodzi w tym roku jubileusz 25-lecia.

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół