Nowy numer 21/2018 Archiwum

Do duchowej stolicy Polski

Najmłodszy uczestnik ma 13, a najstarszy 78 lat. Trwa II. Rowerowa Pielgrzymka Głogowska na Jasną Górę. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę 7 lipca.

Z Głogowa do Częstochowy wyruszyło prawie 130 osób, a wśród nich m.in. pielgrzymi z Głogowa, Grębocic, Nowego Miasteczka, Zielonej Góry, Polkowic i Milicza. – W zeszłym roku poniosła na fantazja ułańska i postanowiliśmy zrobić coś innego niż do tej pory – tłumaczy duchowy przewodnik pielgrzymki ks. Przemysław Surman. – Wpadliśmy na pomysł, że zrobimy pielgrzymkę rowerową. W zeszłym roku pojechało nas około 80 osób, a w tym już trochę więcej – dodaje.

„Przymnóż nam wiary” to hasło tegorocznego pielgrzymowania. – Wokół niego koncentrują się nasze rozważania. Każdego dnia mamy Msze św., na postojach odmawiamy różaniec, a wieczorem mamy adorację Najświętszego Sakramentu – zapewnia ks. Surman.

W cztery dni pątnicy przejdą ponad 300 km. – Przez pierwsze trzy dni jedziemy po ok. 100 km, a ostatni dzień jest spokojniejszy i mamy do pokonania ok. 30 km. Oczywiście, jak każda pielgrzymka, taki rowerowa jest nie łatwym przedsięwzięciem. Korzystam z doświadczenia ludzi świeckich organizujących pielgrzymki piesze. Oni odpowiadają za logistykę, a my z ks. Łukaszem Tarasiukiem jesteśmy przewodnikami duchowymi – tłumaczy ks. Surman.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma