• facebook
 • rss
 • Rio w Świebodzinie

  Krzysztof Król

  dodane 16.07.2013 20:50

  Diecezjalny Wydział Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży zaprasza do Świebodzina. Tam 26 i 27 lipca, czyli wtedy, kiedy będą ŚDM w Rio de Janeiro, będzie miało miejsce spotkanie młodzieży pod figurą Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W Zielonej Górze odbyła się specjalna konferencja prasowa.

  W tym roku Światowe Dni Młodzieży odbędą się pod koniec lipca w Rio de Janeiro w Brazylii. Na spotkanie z papieżem Franciszkiem pojedzie młodzież z różnych części naszego globu. Wśród nich Polacy. Wyjazd na inny kontynent to jednak spory koszt i niewielu młodych ludzi może sobie na niego pozwolić. Dlatego w naszym kraju przygotowano kilka propozycji spotkań wzorowanych na ŚDM w Brazylii: Polska Copacabana w Płocku, Rio w Częstochowie, Rio w Świebodzinie, Rio na Śląsku, Rio w Bieszczadach i Rio w Krakowie. – To, co jest impulsem organizacji spotkań w poszczególnych miejscach Polski, wypływa ze Światowych Dni Młodzieży. Te spotkania mają miejsce od 1985 r., a zainicjował je Jan Paweł II – przypomniał na konferencji prasowej bp Stefan Regmunt.

  W konferencji wziął udział dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Dzieci i Młodzieży Kurii Biskupiej w Zielonej Górze. – Papież Benedykt XVI w swoim orędziu na Światowe Dni Młodzieży wprost odwołuje się do figury Jezusa z otwartymi ramionami z Rio. To dało nam motywację do tego, że powinniśmy zorganizować takie spotkanie w Świebodzinie, gdzie też znajduje się figura Jezusa. Chcemy w łączności z młodymi z całego świata przyjrzeć się papieskiemu orędziu przypominającemu nam wezwanie do głoszenia Ewangelii – wyjaśnia dyrektor ks. Robert Patro.

  Rio w Świebodzinie to propozycja głównie dla młodych z zachodniej  Polski oraz młodzieży z Niemiec. Spotkanie odbędzie się równolegle do czuwania papieża z młodzieżą w Rio. – W trakcie spotkania po północy poprzez specjalny telemost z Rio de Janeiro połączymy się z ojcem świętym i młodzieżą z całego świata – wyjaśnia Bartłomiej Dobrzyński z kurii biskupiej.

  Wydarzenie potrwa dwa dni: 27 i 28 lipca na polach przy figurze Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W programie wydarzenia: wspólna modlitwa i taniec, spotkanie ze świadkami wiary, misterium ziarna wiary, orędzie o ewangelizacji, Eucharystia, telemost z papieżem i koncerty: Siewców Lednicy i Tymczasowej Formacji Prowizorycznej (Projekt TFP). Każdy z uczestników otrzyma gadżet, tj. „Jezusowe okulary”.

  W konferencji prasowej wziął udział także kustosz Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie. – Na spotkanie zaprasza nie tylko parafia i sanktuarium, ale cała ziemia świebodzińska. W przygotowanie i pomoc organizacyjną zaangażowane są nie tylko trzy parafie świebodzińskie, dwa dekanaty, ale powiat, Urząd Miasta i Gminy oraz wszystkie służby. Od kilku miesięcy odbywają się spotkania i narady, na których każdy szczegół organizacyjny zostaje omówiony – mówi ks. Zygmunt Zimnawoda.

  W spotkaniu wzięła grupa zielonogórskiej młodzieży, która wybiera się do Świebodzina z ks. Bartłomiejem Rybackim. – Taki wyjazd to okazja, żeby młodzież doświadczyła młodego Kościoła, który odważnie kroczy za Chrystusem – wyjaśnia powody organizacji wyjazdu ks. Rybacki, który był już w tym roku z grupą młodzieży na spotkaniu w Lednicy. – Na takich spotkaniach można doświadczyć żywego Kościoła. Jest niesamowita atmosfera, czujemy Boga wśród nas. Naprawdę warto przyjechać – zachęca wyjaśnia Aneta Harłukowicz.

  Działa specjalna strona internetowa www.sdmswiebodzin.pl, na której można znaleźć aktualne informacje i zapisać się.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół