Nowy numer 17/2018 Archiwum

Sytuacja jest dramatyczna

Obecne zapasy krwi i osocza są praktycznie na wyczerpaniu. Stacje krwiodawstwa apelują o oddawanie krwi.

Stacja krwiodawstwa określają tegoroczną sytuację jako "dramatyczną". - Na palcach jednej ręki możemy policzyć niektóre grupy krwi. Brak krwi związany jest przede wszystkim z wakacjami i trwającym właśnie sezonem urlopowym. Wielu dawców wyjechało poza region, a nowych nie przybywa. Tak jest, niestety, niemal każdego roku – wyjaśnia Krzysztof Piwowarczyk RCKiK w Zielonej Górze. – Apelujemy o pomoc nie tylko do osób, które już kiedyś oddały krew, ale także od osób, które nigdy jeszcze tego nie robiły. Oddanie krwi to naprawdę nic strasznego. Podstawowa rzecz to trzeba być osobą pełnoletnią i zgłosić się do nas z dowodem tożsamości i oczywiście być osobą zdrową. Przed każdym oddaniem – dodaje.

Chętni do oddania krwi zgłaszać się też mogą od poniedziałku do piątku w punktach poboru w Zielonej Górze, Gorzowie, Międzyrzeczu, Sulęcinie, Żarach i Żaganiu. Adresy placówek terenowych można znaleźć na stronie internetowej Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa: www.rckik.zgora.pl

W najbliższą sobotę krwiobus Regionalnego Centrum Krwiodawstwa będzie czekał na dawców w Kożuchowie przy budynku Ochotniczej Straży Pożarnej oraz w Mirostowicach Dolnych, także przy remizie OSP.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma