• facebook
 • rss
 • Pomóż cudzoziemcom

  Katarzyna Buganik

  dodane 30.07.2013 12:51

  Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej rozpoczęła akcję „Zbiórka artykułów higienicznych itp. dla cudzoziemców”, której celem jest pomoc obcokrajowcom ze Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim.

  Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom przy Caritas Diecezji Zielonogórsko-Gorzowskiej ogłasza zbiórkę artykułów higieny osobistej (szamponów, żeli pod prysznic, dezodorantów, wód po goleniu, kremów i pianek do golenia, jednorazowych maszynek do golenia, proszków do prania, toreb podróżnych nowych i używanych, nowej odzieży damskiej i męskiej (bielizna, klapki, obuwie, koszulki, spodnie dresowe). Otrzymana pomoc przekazana zostanie obcokrajowcom ze Strzeżonego Ośrodka dla Cudzoziemców w Krośnie Odrzańskim. Beneficjentami pomocy udzielanej przez Caritas Diecezjalną są m.in. obywatele Czeczeni, Rosji, Gruzji, Bangladeszu, Pakistanu, Wietnamu, Kirgistanu, Turcji, Tunezji i innych krajów.

  - To pierwsza taka akcja. Projekt, w którym działamy jako centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom, ma określone kryteria dla beneficjentów, natomiast zgłaszają się do nas osoby, które tych kryteriów nie spełniają i nie mogą korzystać z pomocy projektowej, a również potrzebują środków higieny osobistej czy ubrań, dlatego zorganizowaliśmy tę zbiórkę - informuje Joanna Rogowska z Caritas Diecezjalnej, Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom. - Ośrodek w Krośnie Odrzańskim prowadzony jest przez straż graniczną. Obecnie przebywa w nim około. 70 osób. Oprócz udzielanego przez nas wsparcia związanego ze środkami higieny i odzieżą, pomagamy w zakupie biletów PKP dla rodzin z dziećmi, które muszą się dostać do ośrodka pod Warszawą, bo w Krośnie Odrzańskim takiego miejsca dla nich nie ma - dodaje.

  Artykuły należy przekazywać do Centrum Pomocy Migrantom i Uchodźcom Caritas Diecezji Zielonogórsko – Gorzowskiej ul. Bema 32-34 w Zielonej Górze w godzinach od 8.00 – 15.00.

   

   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół