• facebook
 • rss
 • Wszyscy z Maryją do Jezusa

  ks. Witold Lesner

  dodane 03.08.2013 10:02

  Ze Szczańca k/ Świebodzina ruszyła XXII Salezjańska Pielgrzymka Ewangelizacyjna. Uczestniczy w niej głównie młodzież z oratoriów św. Jana Bosko prowadzonych przez księży salezjanów.

  Od samego początku salezjanie chcieli, aby pielgrzymka miała charakter bardzo otwarty. – Dla nas nie jest najważniejsze to, aby przejść trasę ze Szczańca do Częstochowy. Naszym celem jest przyprowadzić wszystkich mijanych po drodze ludzi do Jezusa – mówi ks. Leszek Zioła SDB.

  Codziennie pokonują tylko 20-25 kilometrów, dzięki temu wieczorem mają jeszcze czas i siły, by wśród mieszkańców przeprowadzać uliczną ewangelizację połączoną z pantomimą i teatrem oraz świadectwami. Ciekawostką SPE jest również to, że oprócz konferencji prowadzonych przez księży, również młodzież przygotowuje rozmowy na interesujące ich tematy.

  - Jestem tu z potrzeby serca. Dla mnie bardzo ważne jest to, że mam tu wielu przyjaciół, że wspólne mamy ideały oraz to, że nasze pielgrzymowanie nie jest zwykłym robieniem kilometrów, ale dając coś z siebie spotykanym osobom, sami się ubogacamy. To również ważne dla mnie samej – mówi Dorota Biskupska z Leszna, która na SPE jest już siódmy raz.

  Od kilku lat w pielgrzymce idzie również młodzież z Rosji, z salezjańskiego oratorium św. Jana Bosko, które znajduje się przy katedrze w Moskwie. - Szłam już w kilku pielgrzymkach organizowanych u nas i na Białorusi, jednak tutaj jest inna atmosfera. Tutaj czuje się naprawdę ducha salezjańskiego – mówi Nastia Szumowa. – Duch salezjański to przede wszystkim radość, spontaniczność, wzajemna życzliwość, no i otwartość na drugą osobę – dodaje wyjaśnienie Andriej Tarasow.

  Pielgrzymi wyruszyli z parafii św. Anny w Szczańcu 31 lipca, a na Jasną Górę dojdą 14 sierpnia.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół