• facebook
 • rss
 • Od Maryi do Miłosiernego

  ks. Witold Lesner

  dodane 24.08.2013 08:43

  Z sanktuarium Matki Bożej Cierpliwie Słuchającej 22 sierpnia wyruszyła VIII Pielgrzymka Promienista. Do myśliborskiego sanktuarium Miłosierdzia Bożego dotrze 25 sierpnia, w dzień 108. rocznicy urodzin św. Faustyny Kowalskiej.

  W związku z charakterem tej pielgrzymki bardzo mocno przenikają się w niej elementy duchowości maryjnej z duchowością s. Faustyny Kowalskiej, ale również prośby o ekspiację.

  – Naszą specyfiką jest to, że pielgrzymuje tu sporo osób z zakładów karnych, walczących z nałogami czy połamanych życiowo. Idziemy z wiarą, że Jezus okaże nam miłosierdzie – mówi s. Sebastiana Andrzejewska ze Zgromadzenia Jezusa Miłosiernego, organizatorka pielgrzymki. – W tym roku przypomina nam o tym również hasło: "Wiara czyni cuda". Wychodzimy z Rokitna z Maryją, najlepszą przewodniczką, która bezpiecznie doprowadzi nas do swojego Syna Jezusa i wyprosi potrzebne łaski.

  Pielgrzymów w Rokitnie żegnał bp Stefan Regmunt. – Proszę, abyście modlili się również w intencjach naszej diecezji oraz w tych, które składane są tutaj, u stóp Matki Bożej. Niech Pan Bóg błogosławi wam w waszym trudzie i okazuje miłosierdzie. Niech dzieją się cuda!

  Do Jezusa Miłosiernego wyruszyło tym razem 49 pielgrzymów   Pielgrzymka Promienista
  Do Jezusa Miłosiernego wyruszyło tym razem 49 pielgrzymów
  ks. Marcin Kliszcz
  Nadzieje są duże. – Idę, bo chcę odkupić swoje grzechy. Wiele złego zrobiłem, ale chcę być teraz blisko Pana Boga, potrzebuję Go – zdradził swoją intencję Robert Andrysiak z Gorzowa Wlkp. – A ja mam jedną bardzo ważną, osobistą prośbę do Jezusa. Trzeba nieraz doświadczyć swojej słabości, by później otrzymać wielką miłość i miłosierdzie. Na to liczę – zdradza swoje nadzieje Łukasz Linkiewicz z Sulęcina.

  Pielgrzymka Promienista, zmierzająca do Myśliborza z wielu kierunków, dotrze na miejsce 25 sierpnia, w 108. rocznicę urodzin św. s. Faustyny.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół