• facebook
 • rss
 • Do kobiecego serca

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 01.09.2013 12:46

  Wdowy, kobiety samotne, rozwiedzione, ale również szczęśliwe mężatki – to adresatki nowej propozycji duszpasterskiej w parafii pw. św. Józefa w Nowej Soli.

  Adoracja Najświętszego Sakramentu, Koronka do Miłosierdzia Bożego, konferencja ks. Adama Roguckiego, rozważanie Słowa Bożego, film o Maryi oraz wspólne rozmowy przy kawie – to w skrócie przebieg ostatniego spotkania dla kobiet. – Potrzeba takich spotkań zrodziła się po wizycie duszpasterskiej – mówi opiekun grupy ks. Adam Rogucki. – Spotkaliśmy wiele samotnych pań, które nie zawsze czują się dobrze w Kościele, oczywiście są głęboko wierzące, ale często nie mówi się bezpośredni o nich, czy do nich na przykład w czasie kazań – dodaje.

  Inicjatorką spotkań jest siostra Magdalena ze Zgromadzenia Sługi Jezusa. Na początku zaproszenie było skierowane do samotnych pań, z czasem rozszerzono tę propozycję na wszystkie zainteresowane. – Niektórzy uśmiechali się słysząc w ogłoszeniach propozycję spotkań dla samotnych kobiet – mówi Siostra Magdalena.

  W spotkaniach uczestniczą panie w różnym wieku i różnego stanu. – Czuję się tutaj dobrze, spotykają się podobne do mnie osoby, większość z nas żyjemy samotnie. Jestem otwarta na wszystko co nowe i co ciekawe. Spotykając tutaj Boga, nawiązują się też między nami dobre relacje – mówi Krystyna Turowska. Arleta Przybyła dodaje: – Razem z koleżanką jesteśmy szczęśliwymi żonami, przyszłyśmy dla Pana Jezusa. Potrzebujemy tego bardzo mocno.
   

  Wdowy, kobiety samotne, rozwiedzione, ale również szczęśliwe mężatki – to adresatki nowej propozycji duszpasterskiej   Wspólnota modlitewna kobiet z Nowej Soli
  Wdowy, kobiety samotne, rozwiedzione, ale również szczęśliwe mężatki – to adresatki nowej propozycji duszpasterskiej
  ks. Marcin Siewruk /GN

  Spotkania to szansa na pogłębienie relacji z Bogiem. – Każda z nas ma własne niepowtarzalne powołanie, a tak wiele z moich rówieśniczek nie widzi swojego miejsca w życiu. Dajmy sobie szansę odkryć to, czego pragnie od nas Bóg – zauważa pani Alicja Matuszewska.

  Spotkania odbywają się w każdą druga sobotę miesiąca o godz.15.00 w Nowej Soli przy parafii pw. Św. Józefa.
   


   

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół