• facebook
 • rss
 • Podziękują za misyjne dzieła

  Katarzyna Buganik

  dodane 05.09.2013 11:10

  Diecezjalne dziękczynienie za 170 lat Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci oraz spotkanie dzieci zrzeszonych w PDMD odbędzie się 29 września o godz. 12 w zielonogórskiej konkatedrze.

  Spotkanie rozpocznie się Mszą św., której przewodniczył będzie bp Stefan Regmunt. Po Eucharystii na placu przy kościele pw. św. Jadwigi odbędzie się spotkanie dla uczestników dziękczynienia. Z tej okazji dla dzieci przygotowano niespodzianki.

  W dziękczynieniu wezmą udział zaproszeni goście z Warszawy, m.in. ks. Tomasz Atłas, dyrektor krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych, i Anna Sobiech, sekretarz krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci oraz Misjonarze Konsolata. – To pierwsze takie spotkanie, na którym chcemy się razem modlić i dziękować z dzieła misyjne. Ważne, by animatorzy misyjni, którzy prowadzą swoje grupy, poznali się i w przyszłości mogli nawiązać współpracę. Spotkanie ma również pokazać działalność kół misyjnych, ich założenia i pracę, dlatego zapraszamy tych, którzy prowadzą takie koła i do nich należą, oraz wszystkich zainteresowanych – mówi s. Celina Torończak, jadwiżanka odpowiedzialna za wszystkie koła misyjne w diecezji i prowadząca ognisko misyjne w Kwielicach i Grębocicach.

  Żeby założyć koło czy ognisko misyjne, nie trzeba być katechetą. Można je prowadzić przy parafii, świetlicy środowiskowej czy szkole. Sposobów pomocy misyjnej jest wiele. Można m.in. organizować kiermasze i pomagać dzieciom z ubogich krajów misyjnych, prowadząc zbiórki i kwesty wspierać misjonarzy oraz otaczać modlitwą wszystkich potrzebujących. – Koło misyjne jest pewnego rodzaju szkołą życia dla dzieci. Uwrażliwiają się one na swoje środowisko lokalne, ale uczą się też współpracy między sobą, troski o rówieśników i tolerancji. W ogniskach misyjnych realizujemy różne projekty. Opieką i naszą pomocą są objęte nie tylko dzieci katolickie, ale różnych wyznań z krajów misyjnych – wyjaśnia s. Celina.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół