• facebook
 • rss
 • Gaudeamus na PWSZ

  Krzysztof Król

  dodane 01.10.2013 23:20

  Ponad trzy tysiące studentów rozpoczęło nowy rok akademicki w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej. Uroczysta inauguracja powiązana była z obchodami 15-lecia uczelni.

  Inaugurację poprzedziła Msza św. pod przewodnictwem bp. Stefana Regmunta w gorzowskiej katedrze. – Człowiek w pełni staje się człowiekiem, kiedy styka się z prawdą i odkrywa to, co jest najistotniejsze w życiu. Każde studiowanie nam w tym pomaga, niezależnie na jakim wydziale, w jakich sekcjach tę pracę nad poznawaniem rzeczywistości podejmujemy – mówił w homilii bp Regmunt. – Przychodzimy na świat wyposażeni przez Boga w szczególne dary. Nie ma człowieka, który by nie posiadał talentów. Nie ma człowieka, którego byśmy mogli nazwać beztalenciem. Jesteśmy wezwani, abyśmy ten rozwój talentów podejmowali i ich nie bagatelizowali bo one są nie tylko darem dla nas samych, ale są darem dla innych – kontynuował.

  Po Mszy św. odbył się tradycyjny przemarsz ulicami Gorzowa. – Naszym pierwszym osiągnięciem jest 13,5 tys. absolwentów. Drugim to intensywny rozwój kadry naukowej. Zaczynaliśmy z liczbą ponad 100 pracowników, wśród których było tylko czterech doktorów pierwszo etatowych, a na dziś mamy ponad 65 procent kadry pierwszo etatowej. W tej grupie jest 36 doktorów wykształconych tutaj u nas, kilka osób po habilitacji, kolejne habilitacje są w toku. Trzecim osiągnięciem jest ta piękna baza, która nas zobowiązuje do tego, abyśmy ją wypełnili studentami. W tym roku udało nam się utrzymać ubiegłoroczny nabór, nawet go zwiększyć – powiedziała tuż przed inauguracją Elżbieta Skorupska-Raczyńska.

  Dzisiejsza PWSZ to 13 kierunków i ponad 40 specjalności na których studiuje ponad 3 tys. żaków.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół