• facebook
 • rss
 • XV Lubuski Tydzień Seniora

  ks. Marcin Siewruk

  dodane 10.10.2013 14:55

  – Od 17 lat biorę udział w spotkaniach seniorów w Domu Dziennego Pobytu w Gubinie i uważam, że to bardzo dobra propozycja dla osób samotnych – mówi Małgorzata Świątkowska.

  Lubuskie Tygodnie Seniora organizowane są od początku istnienia województwa lubuskiego. Tegoroczne obchody LTS wpisują się w kampanie „Lubuska Aktywność Obywatelska”. Na terenie całego regionu odbyło się 260 imprez; wycieczek, spotkań, występów, koncertów, zawodów sportowych. Seniorzy spotykali się m.in. w Zielonej Górze, Gorzowie Wlkp., Dobiegniewie, Drezdenku, ,Gubinie, Lubiszynie, Kożuchowie, Świebodzinie, Rzepinie i Nowej Soli.
  Obchody Lubuskiego Tygodnia Seniora promują aktywne uczestnictwo osób starszych w życiu rodzinnym, środowiskowym i społecznym, jak również zwracają uwagę wspólnot lokalnych na specyficzne problemy i potrzeby seniorów. Przyjęta formuła obchodów polegająca na włączaniu w nie szkół, przedszkoli, świetlic środowiskowych tworzy i umacnia więzi międzypokoleniowe, pozwalające na lepsze, wzajemne rozumienie potrzeb i możliwości.
  W Gubinie Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej, Dom Dziennego Pobytu włączając się po raz piętnasty w Lubuski Tydzień Seniora zorganizował Mini Igrzyska Seniorów. Konkurencje sportowe wymagały sprawności i ducha walki. Był czas na wspólne rozmowy przy ognisku i obiad w plenerze. – Co roku organizujemy różne imprezy, żeby zainteresować osoby starsze i zmobilizować do uczestnictwa – mówi Alicja Iwaszkiewicz, organizatorka. Najstarsza uczestniczka Igrzysk w Gubinie ma 89 lat.
  Warto zwrócić uwagę, że pod patronatem Caritas działają na terenie naszej diecezji Kluby Seniora i serdecznie zapraszają do korzystania z ich propozycji w: Cybince, Gozdnicy, Gubinie, Maszewie, Nowej Soli, Nowogrodzie Bobrzańskim, Ochli, Otyniu, Przylepie, Sulechowie, Sulęcinie, Tuplicach, Zielonej Górze, Zwierzyniu, Żaganiu,  Żarach –Kunicach i  Żarach.

   

  «« | « | 1 | » | »»

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół